fot. flickr.com

PSP: Strażacy wyjeżdżali blisko 500 razy do usuwania skutków burz z silnym wiatrem i gradem 

Do dzisiejszego poranka strażacy wyjeżdżali blisko 500 razy do usuwania skutków burz z silnym wiatrem i gradem, które przechodziły i przechodzą w naszym kraju. Podczas usuwania powalonego drzewa niegroźnie ranny został strażak.

Najwięcej interwencji odnotowano w woj. podkarpackim, małopolskim, zachodniopomorskim i lubelskim.  

W powiecie tarnowskim przeszła lokalna trąba powietrzna. Strażacy zabezpieczają tam budynki – powiedział st. brygadier Paweł Frątczak, rzecznik PSP.

– Wczoraj w godzinach popołudniowych nad miejscowością Jodłówka-Wałki w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, przeszła lokalna trąba powietrzna, powodując wiele strat, m.in. uszkodziła bądź też zerwała dachy na 15 budynkach. Łącznie w województwie małopolskim, a także w województwie podkarpackim wiatr uszkodził bądź zerwał dachy na ponad 40 budynkach. To zawsze priorytet naszych działań, jeśli chodzi o zabezpieczenie takich budynków, aby ograniczyć powstałe straty, chociażby z uwagi na fakt, że burzom towarzyszyły i towarzyszą intensywne opady deszczu, a nawet lokalne grady – poinformował st. brygadier Paweł Frątczak.

Bez energii elektrycznej pozostaje ponad 2 tys. 650 gospodarstw domowych. Najwięcej w woj. łódzkim, podlaskim i warmińsko mazurskim.

Alerty pogodowe II stopnia przed burzami i silnym wiatrem obowiązują dla północno-wschodniej Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl