Dolnośląskie: kilkadziesiąt interwencji strażaków po burzach w regionie

70 razy interweniowali strażacy usuwając skutki burz, które w piątek przeszły nad woj. dolnośląskim. Uszkodzonych zostało kilka dachów budynków, połamane zostały drzewa i gałęzie. Nie ma osób poszkodowanych.

Jak poinformował w piątek wieczorem PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, straż pożarna interweniowała w piątek 70 razy. Najwięcej interwencji strażacy przeprowadzili w powiecie wrocławskim (60 zdarzeń). Większość interwencji dotyczyła usuwania z dróg i chodników połamanych drzew i konarów. Na drodze krajowej nr 8 na wysokości Kobierzyc gałąź spadła na przejeżdżającego drogą busa. W wypadku nikt nie został ranny.

Natomiast dyżurny Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu poinformował, że w powiecie zostało uszkodzonych kilka dachów budynków.

„Jedno z poważniejszych zdarzeń miało miejsce w gminie Siechnice, gdzie komin wentylacyjny przewrócił się robiąc dziurę w dachu budynku mieszkalnego. W tej chwili zabezpieczamy miejsce zdarzenia”- przekazał. Na skutek powalenia drzew uszkodzonych zostało też kilka linii energetycznych. Według informacji straży, nie ma osób poszkodowanych.

PAP/RIRM

drukuj