fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] red. W. Gadowski: Im bardziej Radio Maryja będzie silne i opiniotwórcze, tym bardziej będą się nasilały ataki ze strony neomarksistów

Ataki na Radio Maryja pochodzą z kręgów, które Radia Maryja się boją, które boją się przede wszystkim tego, że jest to rozgłośnia popularna, słuchana i opiniotwórcza. (…) Dla mnie nie ulega wątpliwości, że im bardziej Radio Maryja będzie silne, będzie opiniotwórcze, tym bardziej będą się nasilały ataki ze strony neomarksistów i tych wszystkich, którzy chcą urządzać świat inaczej – mówił w rozmowie z Radiem Maryja dziennikarz i publicysta red. Witold Gadowski.

W niektórych mediach w ostatnich dniach pojawiły się informacje sugerujące, iż o. Tadeusz Rydzyk CSsR miał założyć własną partię polityczną. Nie jest to pierwszy atak wymierzony w środowisko Radia Maryja oraz dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Im Radio Maryja jest silniejsze, tym ataki skierowane w jego stronę będą się nasilały – podkreślił red. Witold Gadowski.    

– Ataki na Radio Maryja pochodzą z kręgów, które Radia Maryja się boją, które boją się przede wszystkim tego, że jest to rozgłośnia popularna, słuchana i opiniotwórcza. Rola Radia Maryja, którą trudno jest przecenić w ogóle, to jest rola przede wszystkim kształtowania postaw, kształtowania nowoczesnego patriotyzmu, opartego także o filar wiary w Jezusa Chrystusa. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że im bardziej Radio Maryja będzie silne, będzie opiniotwórcze, tym bardziej będą się nasilały ataki ze strony neomarksistów i tych wszystkich, którzy chcą urządzać świat inaczej – wskazał publicysta.

Kompletnie nie przejmowałbym się atakami wymierzonymi w toruńską rozgłośnię – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

– Ja bym się kompletnie nie przejmował atakami, bo ataki świadczą o tym, że przekaz Radia Maryja dociera i trzeba go neutralizować propagandowo właśnie takimi uderzeniami. To jest zupełnie niedorzeczne sugerowanie, że słuchacze Radia Maryja tworzą partię polityczną – być może tworzą, ale tą partią jest Polska. Jeżeli komuś doskwiera polskość, to będzie doskwierało i Radio Maryja. (…) Ja bym się bardziej martwił, gdybyście Państwo nie byli atakowani z tych kręgów, bo wtedy znaczyłoby to, że rzeczywiście Radio Maryja słabnie, ale jeżeli ataki są tak mocne, to chwała Bogu – akcentował redaktor.

Radio Maryja jest atakowane zwykle przez tych ludzi, którzy tego radia nie słuchają – zwrócił uwagę dziennikarz.

– Gdyby je słuchali, to mieliby moment zastanowienia, bo ich przeciwnik nie stoi w narożniku tak, jak by chcieli, tylko ten przeciwnik jest wszędzie, bo wszędzie jest przekaz, który buduje Polskę. Polsce dziś potrzeba jest wzmocnienia duchowego, potrzeba jest przypomnienia, że sutanna to zbroja rycerska dzisiejszego świata, a księża to są współcześni wojownicy, którzy po prostu walczą na froncie duchowym. Tej duchowości zdaje się nie dostrzegać ta druga strona, która chce, żeby Polska się rozmyła, żeby jej nie było – ocenił red. Witold Gadowski.

Współcześnie w Polsce atakowane są również inne wartości, takie jak np. rodzina.

– Neomarksiści prawidłowo zlokalizowali źródło porażki marksizmu. Marksizm poniósł porażkę przez rodziny. To rodziny zwyciężyły marksizm, dlatego że ludzie w czasach komunizmu, młodzi ludzie (…) wracali do domu, a w domach był krzyż i właściwy przekaz. Wszystko to, co propagandowo się nasączyło w szkole czy w przestrzeni publicznej, natychmiast było rozbrajane w rodzinach. Oni to dobrze zrozumieli, prawidłowo zidentyfikowali swojego przeciwnika, którym jest dobrze funkcjonująca rodzina i dlatego dziś ten atak na rodzinę jest tak mocny – wyjaśnił publicysta.

Całość rozmowy z red. Witoldem Gadowskim można odsłuchać [tutaj]

RIRM

drukuj