fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Red. E. Nowina Konopka: Celem „Naszego Dziennika” nie jest gonienie za sensacją, ale ewangelizacja

Nie gonimy za sensacją. Staramy się pokazywać to, co przyniesie dobro, czyli dobre wydarzenia. Piętnujemy także te złe, bo to też jest ewangelizacja, poprzez ostrzeganie przed złem. Redakcja pracuje i dziękujemy Bogu, że „Nasz Dziennik”  codziennie się ukazuje – powiedziała Ewa Nowina Konopka, redaktor naczelny „Naszego Dziennika” w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Ewa Nowina Konopka zwróciła uwagę, że to dzięki Bożej pomocy „Nasz Dziennik” może cały czas działać w tych trudnych czasach.

– Redakcja pracuje i dziękujemy Bogu, że „Nasz Dziennik”  codziennie się ukazuje. Oczywiście naszym staraniem też, ale bez błogosławieństwa Bożego i tych wszystkich sprzyjających okoliczności niekoniecznie by tak musiało być. Skoro codziennie się ukazuje, to jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu. „Nasz Dziennik” wychodzi drukiem, codziennie jest drukowany w drukarni, więc też dobrze, że ta drukarnia w tej sytuacji działa. Ukazuje się także w wersji elektronicznej – powiedziała redaktor naczelny „Naszego  Dziennika”.

Celem „Naszego Dziennika” nie jest gonienie za sensacją, ale jest nim ewangelizacja.

– Pan minister Janusz Kawecki, członek KRRiT, mówi w rozmowie dla „Naszego Dziennika”, że nasze teksty są jakby przesiane przez sito patriotyzmu i wiary. Ja bym oczywiście dodała tutaj jeszcze prawdę, dlatego że zawsze staramy się informację sprawdzić. Tutaj tą podstawą jest sprawdzenie informacji w dwóch źródłach, ale patrzymy też właśnie przez pryzmat patriotyzmu i wiary. Nie gonimy za sensacją. Staramy się pokazywać to, co przyniesie dobro, czyli dobre wydarzenia, ale także piętnujemy te złe, bo to też jest ewangelizacja – poprzez ostrzeganie przed złem – podsumowała Ewa Nowina Konopka.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem red. Ewy Nowiny Konopki można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj