[TYLKO U NAS] Prof. Ryba: Motyw finansowy to stały element ataków środowisk liberalno-lewicowych na Radio Maryja

Motyw finansowy to stały element ataków środowisk liberalno-lewicowych na Radio Maryja – wskazał w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja politolog prof. Mieczysław Ryba. Odniósł się on do ostatniej akcji Platformy Obywatelskiej uderzającej w o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Politycy PO umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie insynuując, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR wziął 94 mln zł z państwowych dotacji.

Więcej o akcji można przeczytać [tutaj].

To kolejna odsłona akcji PO, w ramach której w całej Polsce prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkiem kilkudziesięciu polityków PiS-u oraz informacją o wysokości nagród, jakie mieli otrzymać.

Politolog prof. Mieczysław Ryba zwraca uwagę, że to już nie pierwszy taki atak wymierzony w założyciela Radia Maryja.

– Ataki środowisk lewicowo-liberalnych na Radio Maryja i o. Tadeusza Rydzyka miały miejsce od bardzo dawna. Zwykle jako motyw wykorzystywano kwestie finansowe  – mówiono o „Imperium Rydzyka” itd. To się wpisuje w cały kontekst, również ten, kiedy jeszcze rządziła PO i kiedy setki milionów złotych szły na różne fundacje czy media liberalne. Niestety, taka jest ich strategia – zaznacza prof. Mieczysław Ryba.

Z kolei Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość, zainicjował na naszej antenie akcję wysyłania pism do Prokuratury Generalnej z apelem o ukaranie osób, które próbują wprowadzić opinię publiczną w błąd.

Kopie takich pism prosimy przesyłać do Radia Maryja.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl