fot. youtube.com/PCh24TV · Polonia Christiana

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: Obawiam się, że koronawirus może być narzędziem, które użyje się niewłaściwie przeciwko człowiekowi, separując go od Pana Boga

Obawiam się, że tak jak koronawirus i całe to zagrożenie może być użyte jako swoiste narzędzie w wojnie hybrydowej prowadzonej między państwami, między wielkimi mocarstwami i gospodarkami, tak też niestety może to być narzędzie, które się niewłaściwie użyje przeciwko człowiekowi, separując go od Pana Boga – zwrócił uwagę prof. Paweł Skrzydlewski, etyk i filozof z Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmnie, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W wielu krajach na zachodzie Europy w związku z obostrzeniami wprowadzonymi w wyniku pandemii koronawirusa wierni Kościoła katolickiego nadal mają ograniczony dostęp do udziału w Eucharystii w świątyniach.

– Obawiam się, że tak jak koronawirus i całe to zagrożenie może być użyte jako swoiste narzędzie w wojnie hybrydowej prowadzonej między państwami, między wielkimi mocarstwami i gospodarkami, tak też niestety może to być narzędzie, które się niewłaściwie użyje przeciwko człowiekowi, separując go od Pana Boga. Proces laicyzacji świata zachodniego szczególnie mocno leży na sercu masonerii i na pewno świat masoński, który chce uczynić człowieka Bogiem, a odrywa człowieka od prawdziwego Boga, z tego wszystkiego się cieszy, że ludzie nie korzystają z sakramentów, że mają utrudniony kontakt z kapłanem, z Mszą świętą – stwierdził prof. Paweł Skrzydlewski.

Etyk zaznaczył, że od wielu wieków trwa walka pewnych środowisk z Panem Bogiem i zwalczanie religii katolickiej w życiu publicznym.

– Jesteśmy świadkami – już właściwie od narodzin protestantyzmu – pewnego zwalczania religii katolickiej w przestrzeni życia publicznego. Po rewolucji francuskiej, po pojawieniu się ruchów masońskich ten proces nasilił się. Cały XIX i XX wiek obfitujący w wielkie totalitaryzmy, antyludzkie i ateistyczne, to czas walki z religią. Niestety czas walki z Panem Bogiem, związkiem człowieka z Bogiem trwa do dzisiaj – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

– Jeśli odrywamy człowieka od Pana Boga, człowiek traci swoją tożsamość, traci to wszystko, co daje człowiekowi wiara. Mówił o tym już św. Tomasz z Akwinu, że wiara jest pewnym związkiem człowieka z Panem Bogiem; porównywał ten związek nawet do małżeństwa – dodał.

W krajach Zachodu, między innymi w Niemczech, nieprzerwanie od pojawienia się ruchów masońskich trwa proces laicyzacji, która jest – zdaniem prof. Pawła Skrzydlewskiego – bardzo niebezpieczna dla człowieka.

– W Niemczech liczba osób, które uczestniczą w niedzielę – w normalnym okresie – we Mszy świętej to około 2 milionów, a w ciągu tygodnia z domów publicznych korzysta około 8 czy 9 milionów, więc to jest proces laicyzacji, zepsucia, który na naszych oczach ma miejsce i trzeba się tych rzeczy ogromnie bać, dlatego że są bardzo niebezpieczne i dotykają najistotniejszej sfery ludzkiego życia, jakim jest związek człowieka z Panem Bogiem – zwrócił uwagę filozof.

Całą rozmowę z prof. Pawłem Skrzydlewskim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl