fot. PAP/Wojciech Pacewicz

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: By ponownie chrystianizować Europę, potrzebujemy wsparcia św. Jana Pawła II

By ponownie chrystianizować Europę, potrzebujemy wsparcia św. Jana Pawła II, potrzebujemy jego wstawiennictwa – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek.

Ruch „Europa Christi” będzie zabiegać o uznanie św. Jana Pawła II za patrona Europy. Ruch zamierza również rozpocząć starania o to, aby św. Jan Paweł II został Doktorem Kościoła. Takie postulaty wypływają z obrad lubelskiej sesji III Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi”.

To jest absolutnie naturalny ruch, bo widząc, co się dzisiaj dzieje z Europą mamy obowiązek w dużej mierze chrystianizować Europę, czyli prowadzić misje tam, gdzie Kościół i chrześcijaństwo w Europie jest wycofane albo gdzie tego już nie ma w ogóle, a są takie miejsca w Europie Zachodniej. Nikt lepiej się do tego nie nadaje – jeśli chodzi o patronowanie temu przedsięwzięciu – jak św. Jan Paweł II, który jest patronem rodziny, który jest papieżem rodziny. Przecież właśnie od rodziny trzeba zaczynać – zaznaczył prof. Przemysław Czarnek.

By ponownie chrystianizować Europę, potrzebujemy wsparcia św. Jana Pawła II, potrzebujemy jego wstawiennictwa – dodał.

Najgorsze w Europie jest to, że uderza się w rodziny – powiedział wojewoda lubelski.

Europa uderza w kobietę w rodzinie. Poprzez to uderza się w całą rodzinę jako podstawową komórkę społeczną, podstawową komórkę wspólnoty, którą nazywamy naród. Przez to uderza się także w Kościół. W związku z powyższym uczynienie ze św. Jana Pawła II patrona Europy będzie bardzo mocnym kierunkiem. Jest to ze wszech miar wskazane, by właśnie w tym kierunku podążać. Musimy odbudować rodzinę, by odbudować wspólnotę chrześcijańską, by odzyskać Europę – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Czarnka można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj