fot. PAP/Mateusz Marek

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Wygrana we Włoszech łamie projekt brukselskiej elity nakierowany na to, żeby zbudować europejskie superpaństwo

Miejmy nadzieję, że tak jak we Włoszech społeczeństwo odpowiedziało bardzo mocno aktem wyborczym, sprzeciwiając się ingerencjom zewnętrznym w proces wyborczy, tak też w przyszłorocznych wyborach odpowie społeczeństwo i naród polski – powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog i historyk, członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz wykładowca akademicki, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

W swoim pierwszym powakacyjnym felietonie prof. Mieczysław Ryba odniósł się do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce we Włoszech, czyli do wygranej centroprawicowej koalicji, na której czele stoi partia „Bracia Włosi” Giorgii Meloni. [czytaj więcej]

Prawica chrześcijańska wygrała wybory we Włoszech. Jest to kraj  niezwykle ważny. To współzałożyciel Unii Europejskiej. Jest to silna gospodarka europejska, która jak wiemy, ma też duże moce, jeśli patrzymy na całą układankę różnorakich relacji – mówił gość Radia Maryja i TV Trwam.

Wygrana we Włoszech łamie pewien projekt brukselskiej elity nakierowany na to, żeby zbudować europejskie superpaństwo – zauważył prof. Mieczysław Ryba.

To superpaństwo ma obsługiwać interesy niemieckie, po części francuskie i ma ono obsługiwać interesy ideologiczne pewnych koterii bardzo mocno osadzonych w Brukseli, które wyznają ideologię rewolucji seksualnej, kulturowej i neomarksistowskiej. To wszystko jest przez Włochów w tym akcie wyborczym odrzucone – zaznaczył politolog.

Giorgia Meloni wprost przyznaje się do tradycji chrześcijańskiej. Odrzuca ona ideologię gender oraz LGBT.

Sprzeciwia się dominacji międzynarodowych koncernów oraz budowie superpaństwa, które ma wypłukiwać tożsamość narodową poszczególnych krajów. To jest sprzeciw wprost kierowany przez (daj Boże) premiera nowego rządu włoskiego, a więc państwa bardzo ważnego i bardzo silnego – podkreślał historyk.

Polska zyska partnera nie tylko w Europie Środkowej, ale i Zachodniej. Projekt budowy superpaństwa wprost deklarowany przez kanclerza Niemiec, Olafa Scholza, może się nie powieść. To projekt szkodliwy dla nas i dla całej Wspólnoty.

Ktokolwiek budował superpaństwo na kanwie nowoczesnych ideologii, wie, że to prowadziło do totalitaryzmu i do tego, że państwa słabsze traciły na tym bardzo mocno – stwierdził felietonista.

To wszystko powoduje irytację Brukseli i Berlina.

Irytacja została wyrażona przez przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen, tuż przed głosowaniem, kiedy zagroziła wprost Włochom, że jeśli ci wybiorą prawicę, to mogą spodziewać się tych samych sankcji, których doświadcza w tej chwili rząd polski czy rząd węgierski – mówił gość Radia Maryja i TV Trwam.

Niebywałe jest to, że Niemcy już w tej chwili wprost mówią, o co im w Europie chodzi i do czego wykorzystują  instytucje europejskie, żeby stworzyć swój nowy ład w postaci europejskiego superpaństwa.

Te instytucje są po to, żeby układać władzę w poszczególnych krajach, żeby  zaszantażować społeczeństwo. (…) Miejmy nadzieję, że tak jak we Włoszech społeczeństwo odpowiedziało bardzo mocno aktem wyborczym, sprzeciwiając się ingerencjom zewnętrznym w proces wyborczy, tak też w przyszłorocznych wyborach odpowie społeczeństwo i naród polski – akcentował prof. Mieczysław Ryba.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl