[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: Polskie leśnictwo to wzór koncepcji korzystania z zasobów przyrodniczych

Polska może stać się symbolem tego, jak wprowadzić koncepcję zrównoważonego rozwoju dla dobra świata – powiedział były minister środowiska prof. Jan Szyszko. Gość „Rozmów niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam nawiązał do szczytu klimatycznego ONZ, który odbędzie się w tym roku w Katowicach.

Prof. Jan Szyszko, mianowany na prezydenta tego szczytu, akcentował, że polska jest liderem w zakresie polityki klimatycznej. Dodał, że COP24 będzie okazją do promocji.

– Będziemy mogli pokazać te Katowice. Katowice, które były kiedyś symbolem „czarnego miasta”, w tej chwili są symbolem „zielonego miasta”. Można pokazać ten ogromny sukces i polskie technologie. Tu zawierać różnego rodzaju kontrakty. To są również kontakty osobiste od głów państw do ludzi biznesu. Tu możemy także pokazać sukcesy polskiego leśnictwa. Przecież te osiągnięcia są ogromne – polskie leśnictwo to wzór koncepcji korzystania z zasobu przyrodniczych dla dobra człowieka powiązane również ze wzrostem gospodarczym – powiedział.

Szczyt klimatyczny w Katowicach odbędzie się w dniach 3-14 grudnia. Podczas konferencji w stolicy Górnego Śląska ma zostać przyjęta „mapa drogowa” wdrażania wynegocjowanej w Paryżu w 2015 r. globalnej umowy klimatycznej.

Polska już dwukrotnie była organizatorem konferencji – w 2008 r. w Poznaniu i w 2013 r. w Warszawie.

RIRM

drukuj