fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: Niestety, bakcyl walki z życiem nienarodzonych tak się przyjął, że większe szkody przynosi narodowi i więcej ogarnął nienarodzonych Polaków aniżeli ostatnia grypa

Niestety, bakcyl walki z życiem nienarodzonych tak się przyjął, że większe szkody przynosi narodowi i więcej ogarnął nienarodzonych Polaków aniżeli ostatnia grypa, o której powiedziano, że zachorowało na nią milion Polaków. Więcej Polaków choruje na bakcyl walki z życiem nienarodzonych i to śmiertelnie – powiedział w felietonie „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk, historyk.


Pobierz

Pobierz

Obywatelska inicjatywa „Zatrzymaj Aborcję” powróciła do Sejmu. Projekt przewiduje wykreślenie z obowiązującego prawa tzw. przesłanki eugenicznej, która pozwala m.in. na zabijanie dzieci z zespołem Downa. [czytaj więcej]

 Prof. Grzegorz Kucharczyk zaznaczył, że „w czasie niedawnej sejmowej debaty nad obywatelskim projektem likwidującym możliwość zabijania nienarodzonych dzieci z przyczyn eugenicznych jego przeciwnicy użyli znanych argumentów”.

– Wśród nich jak bumerang powraca twierdzenie, że przecież – jak mówią zwolennicy eugenicznej selekcji dzieci jeszcze przed ich urodzeniem – nie można w tym przypadku mówić o dzieciach, ale co najwyżej o płodzie. Tego typu argumentacja jest najlepszym dowodem na to, że zwolennicy niczym nieograniczonej aborcji są sprawnymi żeglarzami na morzu hipokryzji. Przecież wielu z nich, a zwłaszcza wiele z nich występowało w obronie loch oczekujących potomstwa, gdy rozpoczęto odstrzał dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem świń. Wielu z nich emocjonowało się z pewnością narodzinami kolejnych dzieci w Brytyjskiej rodzinie królewskiej – podkreślił.

Historyk nawiązał do określeń mediów oraz zauważył, że na świecie „są równi i równiejsi”.

– Podobnie jak światowe media, które także w ciągu pierwszych 9 miesięcy życia dziecka wolą mówić o płodzie, to w tym przypadku mówiono o „royal baby”, czyli królewskim dziecku, a nie o królewskim płodzie. Księżna Kate oczekiwała – jak słyszeliśmy – kolejnego dziecka, a nie kolejnego płodu. Jak widać są równi i równiejsi. Królewskie dzieci są dziećmi od pierwszych chwil swojego życia, a cała reszta to płody zdane na łaskę i niełaskę tzw. wyboru kobiety – wskazał profesor.

Prof. Grzegorz Kucharczyk przypomniał także słowa Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

– Proroczo brzmią w tym kontekście i w tym szczególnym czasie słowa wypowiedziane 12 marca 1967 r. przez ks. Prymasa Wyszyńskiego w warszawskim kościele sióstr Wizytek: <<Nie można pozwolić na to, aby służba zdrowia stała się generalną dyrekcją cmentarzyska Rzeczypospolitej, a na to się zanosi, jeśli ludzie odważni nie powiedzą przestańcie, bo źle się bawicie>>. Niestety, bakcyl walki z życiem nienarodzonych tak się przyjął, że większe szkody przynosi narodowi i więcej ogarnął nienarodzonych Polaków aniżeli ostatnia grypa, o której powiedziano, że zachorowało na nią milion Polaków. Więcej Polaków choruje na bakcyl walki z życiem nienarodzonych i to śmiertelnie – podsumował historyk.

   

radiomaryja.pl

 

 

drukuj