fot. prezydent.pl

[TYLKO U NAS] Prezydent RP: Nie jestem człowiekiem, który powie, że w ogóle należy odrzucić system szczepionkowy, nie szczepić dzieci

Nie jestem człowiekiem, który powie: nie, należy odrzucić w ogóle system szczepionkowy, nie szczepić dzieci, bo wtedy będzie lepszy świat. Niestety, w moim przekonaniu nie będzie – mówił w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam i Radia Maryja prezydent RP Andrzej Duda. 

Prezydent podkreślił, iż w rozmowie z ekspertami wielokrotnie słyszał, że nie można rezygnować ze szczepień dzieci.

– Rozmawiałem także z ekspertami. Lekarze nie mają wątpliwości – przynajmniej ci, z którymi ja rozmawiałem, a to są osoby nie tylko bardzo oddane służbie, ludziom, ale przede wszystkim doskonale wykształcone – że nie można z tego zrezygnować, bo to jest także kwestia ochrony życia dzieci – zaznaczył gość „Rozmów niedokończonych”.

Andrzej Duda zwrócił uwagę na fakt, iż z powodu braku szczepień dzieci dochodzi do przypadków śmiertelnych.

– Mamy przypadki śmiertelne w związku z tym, że dzieci nie zostały zaszczepione, bo taka była decyzja rodziców. To nie jest coś, nad czym można przejść do porządku dziennego i spokojnie to zaakceptować. Natomiast jest to oczywiście także kwestia odpowiedzialności tych, którzy dopuszczają leki itd. Tutaj trzeba bardzo sprawnie funkcjonującego, dobrze działającego aparatu państwowego – ocenił.

Prezydent wskazał również, że nie jest zwolennikom zniesienia systemu szczepień ochronnych.

– Nie jestem człowiekiem, który powie: nie, należy odrzucić w ogóle system szczepionkowy, nie szczepić dzieci, bo wtedy będzie lepszy świat. Niestety, w moim przekonaniu nie będzie. Jest postęp w medycynie i ten postęp przyniósł niezwykle wiele pozytywnych rozwiązań, które bardzo często są rozwiązaniami ratującymi życie i do nich należą szczepionki – akcentował Andrzej Duda.

RIRM

drukuj