[TYLKO U NAS] P. Sałek: Rzetelna i uczciwa praca procentuje, a takie było pięć lat prezydenta A. Dudy

Rzetelna, porządna, uczciwa praca potem procentuje, a takie było pięć lat prezydenta Andrzeja Dudy. Mam nadzieję, że następne pięć lat też będzie do niego należeć, bo Polska zasługuje na takiego prezydenta – powiedział w rozmowie z TV Trwam Paweł Sałek, doradca prezydenta ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Państwowa Komisja Wyborcza na podstawie danych z 99,78 proc. obwodów poinformowała, że Andrzej Duda osiągnął 43,67 proc. wszystkich głosów. Paweł Sałek ocenił, że jest to dobry wynik.

– Prezydent Andrzej Duda pokazał, że jest kandydatem, na którego Polacy chcą głosować. Przeliczniki w liczbach bezwzględnych pokazują, że wynik z 2015 r. jest poprawiony. To dobra zaliczka na przyszłość. (…) Kampania na nowo się rozkręciła po dwóch dniach ciszy wyborczej. Ten wynik bardzo motywuje do tego, żeby przez najbliższe dni maksymalnie wykorzystać możliwości kampanijnej aktywności prezydenta – powiedział Paweł Sałek.

Doradca prezydenta wskazał, że „5 lat Andrzeja Dudy było dobrym czasem dla Polski, czasem godnej reprezentacji i uczciwego podejścia do obywateli”.

– Apeluję do wszystkich sympatyków Andrzeja Dudy do tego, żeby przez te dwa tygodnie włączyli się w kampanię i znowu gremialnie poszli do urn, głosując na obecną głowę państwa. (…) Rzetelna, porządna, uczciwa praca procentuje, a takie było pięć lat prezydenta Andrzeja Dudy. Mam nadzieję, że następne pięć lat też będzie do niego należeć, bo Polska zasługuje na takiego prezydenta – podkreślił.

Na pytanie o to, czy Andrzej Duda zdoła przekonać wyborców swoich kontrkandydatów, którzy nie przeszli do II tury, Paweł Sałek odpowiedział, że „trzeba ich zachęcić”.

– Dzisiaj naturalnym kandydatem światopoglądowym i charakterologicznym, a także programowym dla wyborców Polskiego Stronnictwa Ludowego jest Andrzej Duda. Co do Konfederacji, Zjednoczona Prawica ma kilka punktów programowych „styku”. Te osoby też, patrząc na to, kto został na scenie wyborczej, powinny pójść i zagłosować na Andrzeja Dudę. Jeżeli nie pójdą albo zagłosują na Rafała Trzaskowskiego, to sami sobie będą zaprzeczać, patrząc na prezentowane wartości. Jeśli chodzi o podejście do wyborców lewicowych, ich także zachęcamy do głosowania na Andrzeja Dudę, dlatego że wartości socjalne są zbieżne z tym, co lewica proponuje – zaznaczył doradca prezydenta RP.

radiomaryja.pl

drukuj