[TYLKO U NAS] O. A. Laskosz CSsR: Pielgrzymi przybywają do swojej Świątyni. To jest Kościół Rodziny Radia Maryja

Pielgrzymi od godziny 5.00 rano już przybywają do swojego Kościoła. To jest Kościół Rodziny Radia Maryja – zaznaczył kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II o. Andrzej Laskosz CSsR.

W 28. rocznicę Radia Maryja pielgrzymi licznie przybywają do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Zanim udamy się wszyscy do tego miejsca wyjątkowego, gdzie będzie sprawowana Eucharystia, punkt centralny dzisiejszej uroczystości dziękczynnej za 28 lat istnienia Radia Maryja, pielgrzymi przybywają do swojej Świątyni. Tutaj, gdzie tętni życie od początku, kiedy Sanktuarium zostało oddane do dyspozycji pielgrzymów – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II służą Siostry Franciszkanki, o. Eugeniusz Leśniak CSsR, o Leszek Mitoraj CSsR, o. Zbigniew Kotyliński CSsR oraz o. Andrzej Laskosz CSsR. Każdego dnia o 7:00 odprawiana jest Msza Święta.

– O godzinie 11:30 odmawiany jest codzienny różaniec, bo jesteśmy u Matki Bożej, więc trudno, żeby tu w Sanktuarium nie było różańca. O 12:00 jest Msza Święta i o godzinie 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17:30 są Nieszpory, a o godz. 18:00 Msza Święta. Od maja do października codziennie jest Apel Jasnogórski, więc Kościół jest otwarty dla wszystkich pielgrzymów. Trzeba zaznaczyć, że pielgrzymów jest coraz więcej. To są Polacy, ale nie tylko. Obcokrajowcy przybywają również, by podziwiać i modlić się u Pana Boga za przyczyną i Jana Pawła II, i Matki Bożej, którą nazywamy Gwiazdą Nowej Ewangelizacji podkreślił kustosz.

W Sanktuarium prowadzonych jest bardzo dużo akcji modlitewnych. Jedną z ostatnich jest modlitwa za posła i senatora.

– Bardzo się cieszę, że bardzo wielu pielgrzymów tych, którzy tu przybywają, bezpośrednio zgłaszają się do zachrystii, gdzie losują wybranego posła czy senatora i omadlają. To jest też piękne, że nikt nie ma pretensji, że wybrał tego czy innego posła, czy go bardziej lubi, czy mniej, ale po prostu chce modlić się choćby dziesiątką Różańca Świętego każdego dnia i mam nadzieję, że to też zaowocuje tym, że posłowie, senatorowie naprawdę będą troszkę inaczej myśleć, po Bożemu podsumował o. Andrzej Laskosz CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj