fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Min. P. Mucha: Potrzebujemy dzisiaj ludzi sprawdzonych, wiarygodnych, potrzebujemy takiej osoby jak prezydent Andrzej Duda

Aktywność pana prezydenta jako kandydata, jest nierozerwalnie związana z aktywnością, która jest aktywnością urzędującego prezydenta. To jest pełna kontynuacja. Te pięć lat doświadczeń, całego dorobku, który wynika ze współpracy prezydenta z większością parlamentarną, z rządem Zjednoczonej Prawicy i wreszcie spojrzenie na przyszłość. Dzisiaj potrzebujemy ludzi sprawdzonych, potrzebujemy ludzi wiarygodnych, potrzebujemy takiej osoby jak prezydent Andrzej Duda – powiedział min. Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Po długim czasie niepewności udało się ustalić kolejny termin wyborów prezydenckich.

– Mamy już pewność, że wybory odbędą się 28 czerwca. To są dobre informację, ponieważ ten stan niepewności, który był spowodowany też przez działania opozycji, zwłaszcza przez sposób procedowania pierwszej ustawy, która przewidywała możliwość przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych […] To wszystko było podyktowane działaniem partykularnym formacji politycznej, która wykorzystując, że ma większość w Senacie działa świadomie w tym celu, żeby ten stan niepewności prawnej przedłużać – zaznaczył rozmówca Radia Maryja.

Nowy termin wyborów to też nowe otwarcie kampanii wyborczej. Sztab prezydenta Andrzej Dudy zapowiedział kontynuację swoich działań i ciężką pracę.

– Aktywność pana prezydenta, jako kandydata, jest nierozerwalnie związana z aktywnością, która jest aktywnością urzędującego prezydenta. To jest pełna kontynuacja. Te pięć lat doświadczeń, całego dorobku, który wynika ze współpracy prezydenta z większością parlamentarną, z rządem Zjednoczonej Prawicy i wreszcie spojrzenie na przyszłość. Dzisiaj potrzebujemy ludzi sprawdzonych, potrzebujemy ludzi wiarygodnych, potrzebujemy takiej osoby jak prezydent Andrzej Duda – podkreślił Paweł Mucha.

W Polskę ruszył po raz kolejny Dudabus. Andrzej Duda znów spotyka się bezpośrednio ze swoimi wyborcami.

– To jest prezydentura, która charakteryzuję się bliskością ludzkich spraw. To był element stały tej prezydentury, ponieważ pan prezydent począwszy od kampanii w 2015 roku, przez wykonywanie swojego mandatu, pełnienie urzędu, zdążył być w każdym polskim powiecie, to jest rzecz zupełnie wyjątkowa. Prezydent zna bezpośrednio realia funkcjonowania społeczności lokalnych, zna polskie sprawy, nasze zwykłe sprawy dlatego, że wśród wyborców odbywał spotkania na terenie całej Polski i nie ma takiego powiatu w Polsce, w którym to powiecie jako kandydat na prezydenta, albo urzędujący prezydent Andrzej Duda nie byłby obecny – akcentował minister w Kancelarii Prezydenta RP.

Jak zaznaczył Paweł Mucha dzisiaj jest taki czas, kiedy potrzeba nam pracy, współpracy, współdziałania, a nie kłótni.

Potrzeba nam takiej Polski solidarnej. Polski, gdzie dba się o nasze sprawy i to jest niewątpliwie ogromna przewaga prezydenta wobec współkonkurentów do urzędu prezydenta. Mamy świadomość tego, że to prezydentura Andrzeja Dudy gwarantuję współpracę z rządami Zjednoczonej Prawicy – dodał Paweł Mucha.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę działacza społecznego Jana Śpiewaka [czytaj więcej].

– To jest sprawa bardzo znacząca. Mamy sytuację związaną z działaczem społecznym, aktywistą społecznym, który wypowiadając się w interesie osób skrzywdzonych. Wypowiadając się w interesie tych osób, które były ofiarami tej całej afery związanej z warszawskimi reprywatyzacjami, tych osób, które były usuwane na bruk. […] Mamy świadomość, że władze miasta stołecznego Warszawy pod rządami PO tych problemów nie potrafią rozwiązać i ten człowiek, który się upominał o te osoby paradoksalnie sam został skazany w procesie karnym – zaznaczył wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Jak zaznaczył gość w Radiu Matyja dziś potrzeba nam „współdziałania dla dobra Rzeczypospolitej. Mamy stabilną większość parlamentarną. Mamy dorobek całego 5 – lecia, które rozpoczęło się zwycięstwem wyborczym pana prezydenta Andrzeja Dudy”.

– Wyzwania jakie przed nami stoją są dzisiaj związane z pandemią, z różnymi konsekwencjami gospodarczymi. One wymagają zgodnego współdziałania na co dzień, ale wymagają też podobnego postrzegania polskich spraw i to postrzegania polskich spraw w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy. Ono w bardzo dużym stopniu  jest przecież uwarunkowany tym, że ten program był wspólny, wspólnie był realizowany  – posumował Paweł Mucha.

Całą rozmowę z wiceszefem Kancelarii Prezydenta RP można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl