fot. twitter.com/mblaszczak

[TYLKO U NAS] Min. M. Błaszczak o akcji „Wojskowe wyzwanie”: Jej celem jest zachęcenie młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Wojskiem Polskim

Można przez jeden dzień uczestniczyć w zajęciach żołnierzy Wojska Polskiego, żeby poznać wojsko od wewnątrz, żeby sprawdzić, czy nasze wyobrażenia odpowiadają rzeczywistości. Celem tej akcji jest zachęcenie młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Wojskiem Polskim – powiedział o akcji „Wojskowe wyzwanie” w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

MON otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. Od 13 lipca we wszystkie soboty aż do 24 sierpnia w wybranych jednostkach wojskowych można zostać żołnierzem na jeden dzień. W ramach akcji pod hasłem „Wojskowe wyzwanie” będzie można między innymi: wziąć udział w ćwiczeniach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, zasady pierwszej pomocy oraz rywalizować w biegach zespołowych.

Jest to nowy program w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”, którą rozpocząłem w październiku ubiegłego roku – powiedział Mariusz Błaszczak.

Do Wojska Polskiego zgłosiło się 17 tys. osób. To jest dobry wynik, ale chciałbym zachęcić kolejnych. Jest obecnie czas wakacji, zatem jest to otwarta formuła dla młodych ludzi. W każdą sobotę można zgłosić się do jednostki wojskowej – wskazał szef MON.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej (link dostępny [tutaj]).

Można przez jeden dzień uczestniczyć w zajęciach żołnierzy Wojska Polskiego, żeby poznać wojsko od wewnątrz, żeby sprawdzić, czy nasze wyobrażenia odpowiadają rzeczywistości. Celem tej akcji jest zachęcenie młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Wojskiem Polskim – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ministra Mariusza Błaszczaka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj