[TYLKO U NAS] M. Małecki: Włączenie się spółek Skarbu Państwa w walkę z epidemią nie byłoby możliwe bez ich dobrego zarządzania

To, że spółki angażują się w walkę z pandemią, to między innymi wynik dobrego zarządzania w ostatnich latach. Pomoc finansowa ze strony spółek przekroczyła już 100 mln złotych. Nie byłoby to możliwe bez dobrej sytuacji spółek – powiedział w poniedziałkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki.

Cały świat od dłuższego czasu zmaga się epidemią koronawirusa. W Polsce w walkę z pandemią zaangażowały się między innymi spółki Skarbu Państwa.

– Koronawirus uderzył w cały świat i jest to sytuacja nowa na całym świecie. Wszyscy musimy sobie radzić. Rząd w Polsce zadziałał bardzo szybko. Nie mamy takich obrazków, jakie wstrząsają nami, kiedy patrzymy na Włochy, Francję czy inne kraje. Spółki Skarbu Państwa od samego początku walczą z koronawirusem, zaangażowały się w walkę z koronawirusem, by chronić Polaków, dostarczać sprzęt i chronić szpitale – podkreślił Maciej Małecki.

Na walkę z koronawirusem spółki Skarbu Państwa wydały już ponad 100 mln złotych.

– To, że spółki angażują się w walkę z pandemią, to między innymi wynik dobrego zarządzania w ostatnich latach. Pomoc finansowa ze strony spółek przekroczyła już 100 mln złotych. Nie byłoby to możliwe bez dobrej sytuacji spółek. Natomiast mamy świadomość, że koronawirus odbije się na nas pod kątem ekonomicznym – wskazał wiceminister aktywów państwowych.

Jednym z głównych działań było przestawienie się na produkcję (lub jej zwiększenie) płynu do dezynfekcji.

– Jednym z pierwszych działań było zwiększenie płynu do dezynfekcji. Oprócz tego spółki finansowo zaangażowały się w walkę z koronawirusem. Od początku pandemii koordynujemy pomoc ze spółek, by była ona kierowana w miejsca, w których najbardziej jej potrzebujemy. Jest też akcja „Hotel dla medyka” czy użyczenie samochodów dla medyków – zaznaczył gość „Rozmów niedokończonych”.

 

radiomaryja.pl

drukuj