fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Papież Benedykt XVI bardzo ostro skrytykował promocję związków homoseksualnych, aborcji i in-vitro. Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą

Papież Benedykt XVI bardzo ostro skrytykował promocję związków homoseksualnych, aborcji, ale także procedury in-vitro. Związał to z „duchową mocą Antychrysta”. Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii, która w gruncie rzeczy jest mniejszym zagrożeniem dla ludzkości niż ideologie, które są naprawdę zwiastunami kultury śmierci – zwrócił uwagę ks. prof. Paweł Bortkiewicz w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Emerytowany papież Benedykt XVI w swojej nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda mówi o „duchowej sile Antychrysta”. Odnosi się w ten sposób do związków homoseksualnych, aborcji oraz in-vitro.

– Papież Benedykt XVI bardzo ostro skrytykował współczesną mentalność związaną zarówno z promocją związków homoseksualnych, aborcji, ale także – jak określił – dzieci produkowanych w laboratorium, czyli procedury in-vitro. Związał to z „duchową mocą Antychrysta”, a to bardzo ciekawe i przejmujące stwierdzenie – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Kapłan zauważył, że w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest mowa o największym oszustwie religijnym – oszustwie Antychrysta, które daje ludziom pozorne rozwiązania ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy.

– Związki homoseksualne są traktowane jako wyzwolenie człowieka, eksplozja „wolnej miłości”, nieskrępowanej; przejaw bliskości relacji międzyosobowych jako coś pięknego, co jest oczywiście wypaczeniem, degradacją słowa „miłość”; to jest podejście instrumentalne do drugiego człowieka, co jest zaprzeczeniem miłości. Mamy aborcję, która jest promowana jako wyzwolenie kobiety, jako przejaw jej praw osobowych, praw wolności, co jest w gruncie rzeczy kolizją fałszywie rozumianej tzw. wolności z podstawowym prawem do życia. To jest radykalnie antyludzkie podejście. Mamy projekt in-vitro, o którym też papież Benedykt wspomina. To jest kwestia odrzucenia aktu kreacji i zastąpienia tej kreacji reprodukcją – podkreślił etyk.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz zauważył, że człowiek, godząc się na akceptację homoseksualizmu, aborcji oraz in-vitro, uzurpuje sobie prawa Boga.

– Mamy w tej „nieświętej trójcy” – aborcji, związkach homoseksualnych i in-vitro – akty odrzucenia Stwórczego Boga, autentycznej miłości i wolności ludzkiej. To wszystko promowane jest dzisiaj jako wyraz humanizmu, religii postępu, demokracji i dobra człowieka. Papież zwraca uwagę, że doszło do radykalnego przesilenia, które stanowi kres naszej cywilizacji – zaznaczył wykładowca.

– Słowa Papieża są ogromną przestrogą przed totalną zagładą, która czyha na nas niezależnie od pandemii, która w gruncie rzeczy jest mniejszym zagrożeniem dla ludzkości niż ideologie, które są naprawdę zwiastunami kultury śmierci – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Całą rozmowę z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl