fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Musimy odważnie mówić „non possumus” zawsze wtedy, gdy zagrożona jest nasza wiara i gdy grozi nam wewnętrzna niewola spowodowana przez grzech – zwłaszcza pijaństwa

Musimy odważnie mówić „non possumus” zawsze wtedy, gdy zagrożona jest nasza wiara i gdy grozi nam wewnętrzna niewola spowodowana przez grzech, zwłaszcza tak rozpowszechniony w naszym narodzie, jak pijaństwo. Nie wolno nam godzić się na rozpijanie narodu. Chodzi o zbyt wielką stawkę, a jest nią życie doczesne naszych rodaków, a także – co najważniejsze – zbawienie wieczne – podkreślał ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Telewizji Trwam.

7 czerwca zostanie beatyfikowany ks. kard. Stefan Wyszyński, jeden z największych apostołów trzeźwości. Sprzeciwiał się on systemowi pogardy dla człowieka i niechęci do wiary.

– Dzisiaj, chociaż żyjemy w wolnym kraju, spotykamy się z sytuacjami zagrażającymi naszej wierze. Wyłącznie człowiek trzeźwy jest w stanie żyć w harmonii z Bogiem, z samym sobą i z bliźnimi. Jedynie człowiek trzeźwy potrafi założyć trwałą i szczęśliwą rodzinę oraz być szlachetnym obywatelem, który jest odpowiedzialny i który kieruje się mądrą hierarchią wartości – podkreślał ks. bp Tadeusz Bronakowski.

– Musimy odważnie mówić „non possumus” zawsze wtedy, gdy zagrożona jest nasza wiara i gdy grozi nam wewnętrzna niewola spowodowana przez grzech, zwłaszcza tak rozpowszechniony w naszym narodzie, jak pijaństwo. Nie wolno nam godzić się na rozpijanie narodu. Chodzi o zbyt wielką stawkę, a jest nią życie doczesne naszych rodaków, a także – co najważniejsze – zbawienie wieczne – dodał.

Biskup pomocniczy łomżyński zaznaczył, że także ideologia gender jest zagrożeniem dla naszej wiary.

– Dzisiaj płynie w stronę Polski fala innej, groźnej rewolucji. Liberalno-lewicowa ideologia pod płaszczem pięknych haseł o wolności i nowoczesności zawłaszcza kolejne sfery ludzkiego życia, dążąc do tego, aby wyrugować z niego Chrystusa. Wykorzystuje się nowe formy niszczenia ludzi – zauważył.

Ks. bp Tadeusz Bronakowski zachęcał Polaków do dobrowolnej abstynencji od alkoholu, zwłaszcza w czasie przygotowań do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Podejmijmy dar abstynencji, aby w ramach przygotowań do beatyfikacji pokazać, że i dla nas po Bogu największą miłością jest ojczyzna. Czas przygotowania do beatyfikacji nie może przecież polegać tylko na ukazywaniu wielkości nowego błogosławionego, lecz powinien być wprowadzaniem w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne wartości ważnych dla kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że przez abstynencję wielu, dojdziemy do trzeźwości wszystkich Polaków – apelował ksiądz biskup.

 radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl