[TYLKO U NAS] J. K. Ardanowski: Trudne lata możemy przetrwać z polską wsią, ale potrzebne jest zaufanie; ono legło w gruzach

Ratujemy się przed biedą, ale trudne lata przed nami. Wtedy będzie trzeba zacisnąć pasa. Rolnicy są ludźmi świadomymi, nie wyciągają ręki po nie swoje. Zaciśnięcie pasa, wspólne przetrwanie trudnych czasów z rolnikami jest możliwe wtedy, jeżeli mają oni zaufanie do tych, którzy nimi kierują. To zaufanie legło w gruzach – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Jan Krzysztof Ardanowski, b. minister rolnictwa.

Chcemy ratować Zjednoczoną Prawicę. Jej rola naprawy państwa jeszcze się nie skończyła. Jestem przekonany, że wywalczony projekt powinien trwać, ale zasady funkcjonowania muszą się zmienić – zaznaczył poseł Jan Krzysztof Ardanowski.

– Nie może być zaskakiwania posłów ustawami, które są sprzeczne choćby z interesem polskiej wsi, bez konsultowania ich z tymi, którzy się na tym znają. Dlatego posłowie, którzy zostali zawieszeni, w jakiś sposób upokarzani, zastraszani, są zdeterminowani, żeby utworzyć koło parlamentarne. Już jest do tego wystarczająca ilość posłów. Nad tym zastanawiają się także ci, którzy zostali złamani przy głosowaniu i poparli ustawę o ochronie zwierząt. Koło może rozrosnąć się do klubu – powiedział polityk.

Były minister rolnictwa oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość może powstrzymać ten proces. Musi jednak spełnić kilka warunków.

– PiS musi zacząć poważnie analizować sytuację i zacząć rozmawiać. Ustawa o ochronie zwierząt musi jednoznacznie zostać wyrzucona. Takie deklaracje ze strony kierownictwa resortu rolnictwa padły, ale jednocześnie otrzymaliśmy informację, że jest pisana nowa ustawa, po raz kolejny bez żadnych konsultacji, która będzie zawierała zapisy z pierwszej ustawy. To jakieś kuriozum. Z jednej strony jest to przyznanie racji tym, którzy głosowali przeciwko ustawie, że mieli rację, bo ustawa jest zła i trzeba przestać ją procedować. Z drugiej strony, jest to powtórzenie zapisów w nowej ustawie. Po co? Żeby upokorzyć i zlekceważyć po raz kolejny polską wieś? To polityczne samobójstwo popełniane przez PiS – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Rozmówca Radia Maryja zauważył, że w dużej mierze sukces partii rządzącej „to również sukces osób, która głosowała przeciwko ustawie czy wstrzymała się od głosu. Dzięki tym ludziom Zjednoczona Prawica ma przewagę”.

– Jak można z tego rezygnować z powodów ideologicznych, sprzecznych z aksjologią chrześcijańską zasad? To neomarksistowskie zasady, które gloryfikują zwierzęta, stawiają je na piedestale, lekceważąc ludzi. Proszę zauważyć, znaczna część liderów Strajku Kobiet to obrońcy zwierząt. Nie ma więc dylematów przy zabijaniu dzieci w łonie matki, ale zwierzęta są ich oczkiem w głowie. PiS ma szansę, żeby wyjść z tego obronną ręką – powiedział.

Polityk zaznaczył, że poza wycofaniem ustawy, Prawo i Sprawiedliwość powinno „stworzyć grupę, która byłaby frakcją rolną, będącą systemem filtrowania sieci, która wychwytywałaby szkodliwe projekty”.

– Byłby to system bezpieczeństwa w sprawach, które dotyczą istotnych rozwiązań dla dużych grup społecznych, w tym przypadku rolników. Grupa ta byłaby konsultantem mówiącym, czy dane ustawy są rozsądne, ekonomicznie poprawne i społecznie akceptowane. Wtedy możemy walczyć o odbudowanie zaufania polskiej wsi, która gremialnie poparła PiS – wskazał b. minister rolnictwa.

Jan Krzysztof Ardanowski zauważył również, że „idą ciężkie czasy w ramach polityki Unii Europejskiej, lansowanego Zielonego Ładu, na który nie ma pieniędzy. Nie będzie wystarczających środków z budżetu państwa, bo jesteśmy w dramatycznym kryzysie, który pochłania resztę zasobów państwa”.

– Ratujemy się przed biedą, ale trudne lata przed nami. Wtedy będzie trzeba zacisnąć pasa. Rolnicy są ludźmi świadomymi, nie wyciągają ręki po nie swoje. Zaciśnięcie pasa, wspólne przetrwanie trudnych czasów z rolnikami jest możliwe wtedy, jeżeli mają oni zaufanie do tych, którzy nimi kierują. To zaufanie legło w gruzach – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

– Dlatego grupa posłów w odpowiedzialności za przyszłość polskiej prawicy stawia te warunki, gdy zostaną przyjęte, będziemy razem walczyć. Jeśli nie, każdy pójdzie swoją drogą. Posłowie wyciągają rękę do ratowania Zjednoczonej Prawicy – dodał.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl