fot. prezydent.pl

[TYLKO U NAS] Min. G. Ignaczak-Bandych: Chcemy, żeby zdrowy styl i badania profilaktyczne stały się drogą do szczęśliwego życia. Potraktujmy to jako obowiązek patriotyczny. Dbajmy o siebie, dbajmy o Polskę

W sobotę 6 sierpnia Rodzina Radia Maryja spotka się podczas 14. Dziękczynienia w Rodzinie. Pielgrzymi przybędą do Torunia, aby wspólnie dziękować za ludzi, którzy współtworzą Radio Maryja, Telewizję Trwam oraz Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podczas wydarzenia będzie możliwość zadbania o swoje zdrowie w Miasteczku Zdrowia. „Chcemy, żeby zdrowy styl życia i badania profilaktyczne stały się drogą do szczęśliwego i jak najdłuższego życia. Potraktujmy to jako obowiązek patriotyczny. Dbajmy o siebie, dbajmy o Polskę” – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.  

W najbliższą sobotę przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu odbywać się będzie 14. Dziękczynienie w Rodzinie. Podczas wydarzenia będzie możliwość skorzystania z Miasteczka Zdrowia , które realizowane jest w ramach projektu profilaktycznego „Zdrowe Życie”.

– Jest to projekt, który swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama. Projekt ten jest bardzo istotny dla głowy państwa, dlatego że bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest elementem bezpieczeństwa państwa w ogóle. Zdrowy naród to potężny potencjał i kapitał społeczny – akcentowała gość Radia Maryja.

Miasteczko Zdrowia będzie się znajdować przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniach od 6 do 7 sierpnia. W sobotę szczególnie zapraszamy pielgrzymów przybywających na 14. Dziękczynienie w Rodzinie, natomiast w niedzielę wszystkich mieszkańców Torunia. [czytaj więcej] 

– Chcemy zaprosić wszystkich, aby zadbali o swoje zdrowie. Badania pokazują, o czym często zapominamy, że 53 procent wpływu na nasz stan zdrowia ma styl życia, a tylko 10 procent stan opieki zdrowotnej. Chcemy, żeby zdrowy styl życia i badania profilaktyczne stały się drogą do szczęśliwego i jak najdłuższego życia. (…) Potraktujmy to jako obowiązek patriotyczny. Dbajmy o siebie, dbajmy o Polskę – podkreśliła Grażyna Ignaczak-Bandych.

W strefie będą dostępne między innymi badanie spirometrii i konsultacja pulmonologiczna, a także mammografia. W Miasteczku Zdrowia będzie można zaczerpnąć konsultacji farmaceutów, którzy sprawdzą, czy leki, które przyjmujemy, nie są ze sobą w konflikcie.

– Farmaceuci dołączyli do Miasteczka Zdrowia, do projektu „Zdrowe Życie”. Jesteśmy za to wdzięczni. Dołączyła także Wojskowa Służba Zdrowia, jak również policjanci ze swoją profilaktyką. Projekt ten zaczyna być projektem ogólnonarodowym, społecznym. Ludzie czują, że w tym obszarze jest wiele do zrobienia. Jeśli zadbamy o siebie, to zadbamy o swoich bliskich – zwróciła uwagę szef Kancelarii Prezydenta RP.

Całą rozmowę z Grażyną Ignaczak-Bandych można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl