fot. twitter.com/E_Rafalska

[TYLKO U NAS] E. Rafalska: Procesów demograficznych nie mierzy się miesiącami i rokiem, tylko mierzy się latami

Procesów demograficznych nie mierzy się miesiącami i rokiem, tylko mierzy się latami – mówiła była minister rodziny, europoseł Elżbieta Rafalska. Polityk w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja odniosła się do informacji dziennika „Rzeczpospolita”, że skutki programu Rodzina 500 plus – „zaczęły się wyczerpywać”.

Dziennik przytoczył dane ze sprawozdania dot. realizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Wskazano, że w pierwszych latach obowiązywania programu dzietność wzrosła, jednak w 2018 r. liczba urodzeń ponownie spadła. Ponadto w minionym roku wzrósł odsetek Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie.

Twierdzenie, że program 500 plus przestaje działać jest nieuzasadnione – oceniła  była szefowa resortu rodziny Elżbieta Rafalska.

– Nie ma wątpliwości, że Rodzina 500 plus w sposób znaczący obniżyła i w dalszym ciągu obniża ubóstwo w rodzinach. Można by zadać pytanie, czy jeżeli świadczenie w wysokości 500 zł dzisiaj na każde dziecko, bo jeszcze do lipca nie było na każde dziecko, nie obniża tego ubóstwa, to co je obniża? – mówiła Elżbieta Rafalska.

Polityk wskazała, że wskaźnik dzietności ciągle jest na takim poziomie, na jakim nie był od dwudziestu lat. Europoseł przypomniała też, że od lipca tego roku program Rodzina 500 plus działa w formie rozszerzonej.

Głos w sprawie zabrał też resort rodziny. Ministerstwo podkreśliło, że wskaźnik ubóstwa jest dzisiaj znacznie niższy niż przed wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl