fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Min. E. Rafalska: Programy społeczne Zjednoczonej Prawicy mają na celu podniesienie życia wszystkich rodzin i Polaków

Programy społeczne Zjednoczonej Prawicy mają na celu podniesienie życia wszystkich rodzin i Polaków – powiedziała w Szczecinie minister rodziny Elżbieta Rafalska. Szefowa resortu przekazała promesy w Ramach realizacji programu Maluch Plus i Senior Plus w woj. zachodniopomorskim.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska, zwracając uwagę na efekty programów, podkreśliła, że może z nich korzystać Europa.

Chcemy lepiej zarabiać, lepiej i łatwiej żyć, mieć lepiej płatne zatrudnienie, mieć lepszą sytuację gospodarczą – to dzisiaj się dzieje. Myślę, że z wielu naszych rozwiązań społecznych Europa może korzystać i z uznaniem na to patrzeć, bo w wielu rankingach – chociażby tych związanych z likwidacją nierówności społecznej, ze zmniejszeniem ubóstwa wśród dzieci i młodzieży, z poprawieniem sytuacji rodzin – radzimy sobie znakomicie. Znajduje to potwierdzenie właśnie w wielu rankingach – zaznaczyła Elżbiet Rafalska.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. „nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, „trzynastka” dla emerytów oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych.

RIRM

drukuj