fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr Z. Kuźmiuk: Premier Beata Szydło jest idealnym kandydatem na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych PE

Ta komisja rzeczywiście jest komisją ważną, odpowiadającą kompetencjom pani premier – była premierem polskiego rządu, a później wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy społeczne – można powiedzieć, że od strony merytorycznej jest idealnym wręcz kandydatem na to stanowisko – mówił poseł do Parlamentu Europejskiego dr Zbigniew Kuźmiuk w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34, od głosu wstrzymało się dwóch. Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Zbigniew Kuźmiuk przyglądał się obradom komisji w Strasburgu.

– Kandydatura pani premier Beaty Szydło budzi negatywne emocje wśród posłów lewicy, liberałów, Zielonych i komunistów. I członkowie tych frakcji konsekwentnie głosują przeciwko naszej kandydatce – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Dr Zbigniew Kuźmiuk zaznaczył, że przy podziale stanowisk na przewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim stosuje się metodę D’Hondta, która polega na tym, że w zależności od wielkości grupy politycznej należy się określona liczba stanowisk.

– Z tej metody wyszło, że nasza frakcja powinna mieć przewodnictwo w dwóch komisjach i te komisje zostały przez przedstawicieli naszej frakcji wybrane. Jedna to komisja budżetowa i tam został wybrany bez problemu przedstawiciel Belgii (…), natomiast w przypadku komisji zatrudnienia miała być premier Szydło – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk.

Poseł do Parlamentu Europejskiego wskazał na dwie przyczyny, z powodu których Beata Szydło nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego.

– Wątpliwości dotyczące praworządności w naszym kraju – tak jakby u nas działy się jakieś rzeczy, które są niezgodne z prawem europejskim.  (…) Pani premier Szydło, która jakiś czas temu była w Parlamencie Europejskim – kiedy była jeszcze premierem i bardzo dzielnie broniła naszego kraju – wtedy jej wystąpienie podobało się Polakom. Można powiedzieć, że pani premier wróciła z Parlamentu Europejskiego z tarczą. Natomiast bardzo negatywnie została zapamiętana z tego wystąpienia przez lewicę, bo rzeczywiście bardzo mocno mówiła do tej lewej strony szali, pokazując ich hipokryzję. Te dwie rzeczy powodują, że głównie lewica i liberałowie są przeciwni tej kandydaturze – podkreślił europoseł.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, była premier Beata Szydło jest idealnym kandydatem na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamentu Europejskiego.

– Dla pani premier jest to trudne przeżycie, bo niczym sobie nie zasłużyła na takie traktowanie. Ta komisja rzeczywiście jest komisją ważną, odpowiadającą kompetencjom pani premier – była premierem polskiego rządu, a później wicepremierem odpowiedzialnym za sprawy społeczne – można powiedzieć, że od strony merytorycznej jest idealnym wręcz kandydatem na to stanowisko – podkreślił.

Całość rozmowy z dr. Zbigniewem Kuźmiukiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl