fot. PAP/Rafał Guz

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz o próbie dekanonizacji św. Jana Pawła II: Trzeba wyjątkowej perfidii oraz ignorancji, żeby w ogóle w ten sposób myśleć i postępować

Trzeba wyjątkowej perfidii, ignorancji, żeby w ogóle w ten sposób myśleć i postępować. Mielibyśmy przekreślić wszystko, co jest po stronie dobra, zasług oraz wielkiego pontyfikatu Papieża? To jest absurdalne myślenie (…). Machina przeciwników jest rozpętana na taką skalę, że nie da się o tym nie mówić. Za chwilę się okaże, że otwierając cokolwiek w internecie, będziemy musieli się zapoznawać z tego typu informacjami – powiedziała dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Jolanta Hajdasz odniosła się do wypowiedzi Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka CSsR podczas uroczystości 29. urodzin Radia Maryja.

– W mojej ocenie spontaniczne wystąpienie Ojca Dyrektora na jubileuszu Radia Maryja wpisuje się w kontekst regularnej kampanii zwalczania Radia Maryja i związanych z nimi mediów przez przeciwników tego typu myślenia. Ataki na Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka są niewspółmierne do tego, co tak naprawdę powiedział. Ilość powielania jego jakiejkolwiek wypowiedzi, aby można było chociaż zahaczyć o jedno słowo, jest elementem zwalczania Radia Maryja, które głosi prawdy niewygodne dla współczesnego świata. W ten sam sposób w czasach komunistycznych zwalczano Radio Wolna Europa bez względu na to, jakie głosiło treści – wskazała gość Radia Maryja.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaakcentowała, że widzimy dużą grupę osób, która próbuje wskazywać błędy tam, gdzie ich nie ma.

– Ciągle mamy do czynienia z ludźmi, którzy w dobrej wierze próbują wskazywać błędy tam, gdzie ich nie ma, powielając przekaz liberalnych mediów. Tak to widzę. Mogę wyrazić jedynie wielkie ubolewanie, że tego typu doświadczenie związane jest z mediami, czyli branżą, której czuję się reprezentantem – podkreśliła.

Gość „Aktualności dnia” odniosła się również do tzw. przemysłu pogardy.

– Mamy do czynienia z czymś, co określiliśmy mianem przemysłu pogardy. Nie jest to tylko publicystyczne określenie, bo powstały na ten temat co najmniej dwie bardzo poważne prace o charakterze popularnonaukowym, które w usystematyzowany, precyzyjny i klasyfikowany sposób pokazują nagonkę medialną skierowaną na przykład wobec prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy Prawo i Sprawiedliwość. Mamy do czynienia z kontynuowaniem tego typu myślenia w stosunku do pana Jarosława Kaczyńskiego (…). To jest bardzo niski poziom oceny kogokolwiek, bo nie można w ten sposób, tak deprecjonując osobę, nikogo oceniać. Mamy do czynienia z odwracaniem pojęć i jakiejkolwiek sensowności oceny. Nie ma to nic wspólnego z rzetelnością – powiedziała dr Jolanta Hajdasz.

Dyrektor skomentowała także próbę swoistej dekanonizacji świętego Jana Pawła II.

– Trzeba wyjątkowej perfidii, ignorancji, żeby w ogóle w ten sposób myśleć i postępować. Mielibyśmy przekreślić wszystko, co jest po stronie dobra, zasług oraz wielkiego pontyfikatu Papieża? To jest absurdalne myślenie (…). Machina przeciwników jest rozpętana na taką skalę, że nie da się o tym nie mówić. Za chwilę się okaże, że otwierając cokolwiek w internecie, będziemy musieli się zapoznawać z tego typu informacjami. Nasza prawa strona musi coś wymyśleć, żeby na to odpowiedzieć – podsumowała dr Jolanta Hajdasz.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr Jolanty Hajdasz można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl