fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Dr J. Hajdasz o pracach parlamentarnych nad wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej: To wielka szansa na powrót zdrowego rozsądku do naszego porządku prawnego

Wypowiedzenie Konwencji to wielka szansa, by powstrzymać skutki wprowadzanej ideologii, które coraz wyraźniej obserwujemy w wielu państwach zachodniej Europy. Są to: agresywna indoktrynacja dzieci w szkołach, ich wulgarna seksualizacja czy niszczenie sportu kobiecego poprzez wprowadzanie do damskiej rywalizacji sportowej mężczyzn, którzy określają się jako kobiety – podkreśliła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w Radiu Maryja.

Dr Jolanta Hajdasz odniosła się do przypadku kalifornijskiego dziecka, które w akcie urodzenia ma wpisane trzech ojców, ale zostało pozbawione mamy. Więcej [tutaj].

– Ta sprawa jest kolejnym przykładem szaleństwa, do którego prowadzi negowanie tradycyjnych ról kobiety i mężczyzny oraz wpisywanie tego do porządku prawnego. Do takich właśnie groteskowych i niebezpiecznych sytuacji prowadzi w systemie prawnym tzw. perspektywa gender, czyli oparcie się na radykalnej ideologii, która neguje podstawy tradycyjnego porządku społecznego – oznajmiła dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Propagowanie ideologii gender ma silne konotacje z Konwencją Stambulską, która została ratyfikowana przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2015 roku.

– Pojawiła się wreszcie realna szansa, by to zmienić, aby Polska wycofała się z Konwencji Stambulskiej. Elżbieta Witek, marszałek Sejmu, skierowała w lutym obywatelski projekt „Tak dla rodziny, nie dla gender” do pierwszego czytania. Oznacza to, że posłowie jeszcze w lutym bądź w marcu będą musieli zająć się ustawą o wypowiedzeniu przez Polskę genderowej Konwencji Stambulskiej oraz zastąpieniu jej nową międzynarodową Konwencją Praw Rodziny. Akcję zbiórki podpisów pod inicjatywą rozpoczął Instytut Ordo Iuris wraz z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym. Włączyły się w nią liczne środowiska i organizacje prorodzinne. Działania od początku są wspierane przez polskich księży biskupów. To ogromnie ważna ustawa i prace parlamentarne. Jest to wielka szansa na powrót zdrowego rozsądku do naszego porządku prawnego – powiedziała gość Radia Maryja.

– Wypowiedzenie Konwencji to wielka szansa, by powstrzymać skutki wprowadzanej ideologii, które coraz wyraźniej obserwujemy w wielu państwach zachodniej Europy. Są to: agresywna indoktrynacja dzieci w szkołach, ich wulgarna seksualizacja czy niszczenie sportu kobiecego poprzez wprowadzanie do damskiej rywalizacji sportowej mężczyzn, którzy określają się jako kobiety. Już dzisiaj ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych za prezydentury Joe Bidena. To są skutki wprowadzenia ideologii gender do obowiązującego prawa – dodała.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przedstawiła, czym w rzeczywistości jest Konwencja Stambulska.

– Konwencja Stambulska to po prostu potoczna nazwa międzynarodowej konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Nazwa jest przewrotna, bo pod pretekstem walki z przemocą domową wprowadza do systemu prawnego perspektywę gender, której podstawowym założeniem jest sprowadzenie kobiecości i męskości do roli „kulturowych stereotypów”. Efektem takiego założenia jest uderzenie w rodzinę, która przez ideologów gender jest przedstawiana jako przestrzeń, w której rozwija się przemoc, a jej członkowie doświadczają opresji – oznajmiła.

Dr Jolanta Hajdasz zaakcentowała, że prace nad wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej powinny być ściśle powiązane z poprawieniem polskiego systemu przeciwdziałania przemocy i pomocy ofiarom.

– Ważne jest, by system był oparty nie na oderwanych od rzeczywistości ideologicznych pomysłach Konwencji Stambulskiej, ale na zapobieganiu przemocy i realnym wsparciu ofiar. Polscy księża biskupi od lat konsekwentnie opowiadają się przeciwko rozwiązaniom zawartym w Konwencji Stambulskiej. Kapłani wspierają inicjatywę obywatelską zastąpienia stambulskiego dokumentu przez Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny. To niezwykle istotne – powiedziała gość Radia Maryja.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich podkreśliła, że przed Polską jest kluczowy moment walki o wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej.

– Jestem niestety pewna, że w najbliższych dniach będziemy świadkami zmasowanego ataku części mediów na wszystkich przeciwników ideologii gender. Te media znowu będą przekonywać opinię publiczną, że sprzeciw wobec Konwencji Stambulskiej oznacza popieranie przemocy domowej. Tak jest o wielu lat. Nie można temu wierzyć, ani nie można dać się oszukać. Trzeba po prostu jak najszybciej zobowiązać polskie władze do wypowiedzenia szkodliwej dla rodziny Konwencji Stambulskiej, by realnie zatrzymać ideologiczne genderowe szaleństwo. Jest to w naszym interesie i dla nas wszystkich – podsumowała dr Jolanta Hajdasz.

Cały felieton dr Jolanty Hajdasz z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest dostępny [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl