[TYLKO U NAS] Dr A. Muzyk: Rząd M. Morawieckiego przeprowadził zmiany rewolucyjne, skierowane na człowieka

W Polsce po 1989 roku wprowadzono model, że jesteśmy tanią siłą roboczą, a Polska – jako państwo – ma trzymać się z dala od gospodarki. To wywołało dużą falę migracji, a wcale nie przyciągnęliśmy nikogo tanią siłą roboczą, bo w wielu krajach jest taniej. Premier mówił, że wcale nie musi tak być. Rząd zwiększa rolę państwa jeśli chodzi o sterowanie gospodarką – powiedziała w środowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja socjolog dr Agnieszka Muzyk.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim ostatnim wystąpieniu mówił, że „Polska przeżyła dobre cztery lata, ale to za mało, by otwierać szampana i świętować sukces, bo Polskę stać na więcej”.

– Rząd przeprowadził zmiany rewolucyjne, skierowane na człowieka. Premier wyartykułował, dlaczego w ostatnich czasach działo się źle, a dlaczego teraz mamy okazję na zmiany – wskazała Agnieszka Muzyk.

– Z całą pewnością jednym z takich elementów jest to, że rząd Zjednoczonej Prawicy dotrzymuje słowa i pokazuje, że jest bardzo skuteczny – podkreśliła socjolog.

Agnieszka Muzyk pełniła funkcję wiceprezydenta miasta Łomży. Zaczynała jeszcze, kiedy u władzy był rząd PO-PSL.

– Pierwszy rok naszej pracy była to praca za rządów PO. Dotykaliśmy problemów braku zmiany dla Polaków. Mnóstwo ubogich osób nie mogło korzystać z różnych zasiłków z racji przekraczania poszczególnych progów dochodów. Zmiany, które zostały wprowadzone, zmieniły nasze miasto i Polskę – powiedziała.

Jej zdaniem, rząd Zjednoczonej Prawicy skończył z traktowaniem Polaków jako taniej siły roboczej i pobudził polską gospodarkę.

– W Polsce po 1989 roku wprowadzono model, że jesteśmy tanią siłą roboczą, a Polska – jako państwo – ma trzymać się z dala od gospodarki. To wywołało dużą falę migracji, a wcale nie przyciągnęliśmy nikogo tanią siłą roboczą, bo w wielu krajach jest taniej. Premier mówił, że wcale nie musi tak być. Rząd zwiększa rolę państwa jeśli chodzi o sterowanie gospodarką – zaznaczyła Agnieszka Muzyk.

Cała rozmowa z dr. Agnieszką Muzyk w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl