[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Prezydent Roman Smogorzewski nie został potępiony, a nagrodzony przez Jana Grabca

Próbuje się oszukiwać Polaków, że taki samorządowiec, prezydent, który od (…) 16 lat jest popierany przez Platformę Obywatelską, teraz już w PO nie jest – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł PiS Dominik Tarczyński.

Zarząd Platfromy Obywatelskiej nie rozważa zmiany rzecznika partii; Jan Grabiec jest rzecznikiem i nie będzie zmian – taką informację podał szef klubu PO Sławomir Neumann.

Dymisji Jana Grabca ze stanowiska rzecznika Platformy Obywatelskiej domagali się posłowie PiS w związku z brakiem jego reakcji na – ich zdaniem – „upokarzanie kobiet” na niedawnej konwencji samorządowej PO w Legionowie.

Prezydent tego miasta Roman Smogorzewski pozwolił sobie wówczas na seksistowskie żarty pod adresem kandydatek jego komitetu do rady miasta.

W wydarzeniu uczestniczył rzecznik PO Jan Grabiec. Polityk wręczył w jej trakcie samorządowcowi szablę ze słowami: ,,Prowadź nas do boju”.

Dominik Tarczyński podkreślił, że „prezydent (Roman) Smogorzewski jest twarzą Platformy Obywatelskiej w tej kampanii wyborczej”.

– Nie dlatego, że jest istotnym politykiem, ale dlatego, że jest istotnym politykiem regionalnym, wspieranym przez istotnych polityków takich jak Jan Grabiec – wskazał.

Poseł PiS dodał, iż „prezydent (Roman) Smogorzewski tak naprawdę nie został potępiony przez Jana Grabca. Został nagrodzony”.

– Teraz próbuje się oszukiwać Polaków, wyborców, że taki samorządowiec, prezydent, który od (…) 16 lat jest popierany przez Platformę, teraz już w PO nie jest. To jest po prostu hipokryzja i kłamstwo tych osób, które hasłami obrony kobiet chodziły na „czarne marsze”. To jest wielka obrzydliwość, aby w ten sposób traktować kobiety i nie ponosić konsekwencji. To jest coś, co w polskiej tradycji jest nie do przyjęcia. Ubolewam nad tym, że muszę siedzieć w ławach sejmowych z takimi ludźmi jak poseł (Jan) Grabiec, który popierał prezydenta Legionowa. Przykre, ale też bardzo ważne, aby Polacy zobaczyli, z kim mamy do czynienia – akcentował poseł Dominik Tarczyński.

O tym, że prezydent Legionowa Roman Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w PO, rzecznik partii Jan Grabiec poinformował w piątek.

Dziś Roman Smogorzewski wydał oświadczenie ws. swojej wypowiedzi. Samorządowiec przeprosił wszystkich urażonych jego słowami, ale powiedział, że są one wyrwane z kontekstu, a w całej sprawie sztucznie wywołano aferę, która jest częścią brudnej, politycznej wojny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl