fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Donald Tusk nigdy nie służył Polsce

Donald Tusk nigdy nie służył Polsce, zawsze służył swojemu portfelowi – ocenił Dominik Tarczyński, pytany o ocenę sprawowanej przez Donalda Tuska funkcji szefa Rady Europejskiej, w rozmowie z Radiem Maryja.

Dominik Tarczyński jest rozczarowany Donaldem Tuskiem w roli szefa Rady Europejskiej. Polityk nie jest jednak tym zaskoczony.

Donald Tusk był człowiekiem, który zmieniał barwy i udawał kogo innego co jakiś czas. Teraz zapewne też będzie chciał zmienić barwy, z tych europejskich na kolejne, dla własnych korzyści. Nigdy nie służył Polsce, zawsze służył swojemu portfelowi. Przykro mi to mówić, ale takie są fakty – mówił Dominik Tarczyński.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do PE nie ma wątpliwości, że szef Rady Europy szkodził Polsce podczas kończącej się w tym roku kadencji w organach unijnych.

Przewodniczący Rady Europejskiej nie może wspierać swojego kraju, ale na pewno nie powinien swojej ojczyźnie szkodzić, a w tym przypadku mamy do czynienia z człowiekiem, który szkodzi własnej ojczyźnie. My oczekiwaliśmy oczywiście, że będzie się wstawiał za Polską i że interesy Polski będą mu bliskie. Okazało się, że nie tylko nie były bliskie, ale też były czymś, co go w ogóle nie interesowało. Szkodził swoimi wypowiedziami, szkodził swoimi wpisami internetowymi, szkodził swoją aktywnością polityczną i nadal to robi – powiedział Dominik Tarczyński.

Rozmówca portalu Radia Maryja skomentował także prawdopodobieństwo, że Donald Tusk wróci do polskiej polityki.

Myślę, że będzie się obawiał tego, że jego działalność będzie oceniona i że będzie oskarżony. Jest wiele kwestii bardzo poważnych, którym – moim zdaniem – polska prokuratura powinna się przyjrzeć i – w mojej ocenie – postawić zarzuty. Obawiam się więc, że on po prostu będzie się bał wrócić – ocenił Dominik Tarczyński.

RIRM

drukuj