fot. PAP/Aleksander Koźmiński

[TYLKO U NAS] B. Kempa o kolejnej debacie na temat Polski w Parlamencie Europejskim: Chcę zadeklarować i powiedzieć, że my napór wytrzymamy

Od początku kadencji Parlamentu Europejskiego mamy na porządku dziennym do czynienia z recenzowaniem prawa Polski. Ostatnio okazją stały się wydarzenia związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, a także sam wyrok. To kolejna próba ingerencji Parlamentu Europejskiego w wewnętrzne sprawy Polski i Polaków. To ma być, moim zdaniem, element nacisku i recenzowania naszych praw – powiedziała europoseł Beata Kempa w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Beata Kempa, europoseł, podkreśliła, że od samego początku obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego doświadczamy próby recenzowania naszego kraju z każdej możliwej strony.

– Od początku kadencji Parlamentu Europejskiego mamy na porządku dziennym do czynienia z recenzowaniem prawa Polski. Ostatnio okazją stały się wydarzenia związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, a także sam wyrok. To kolejna próba ingerencji Parlamentu Europejskiego w wewnętrzne sprawy Polski i Polaków. To ma być, moim zdaniem, element nacisku i recenzowania naszych praw. Wywoływanie tego przez eurodeputowanych z Polski, jest najbardziej bolesne i oburzające – wskazała gość Radia Maryja.

To otwieranie drzwi do tego, aby rozprawiano nad Polską jak nad jakimś złoczyńcą. Będziemy starali się dać temu absolutny odpór – akcentowała europoseł.

– Chcę zadeklarować i powiedzieć, że my napór wytrzymamy. […] Jutro debata, my również mamy swoje propozycje w tym zakresie. To jest forum, na którym na pewno będzie miało miejsce starcie dwóch cywilizacji. Staniemy z otwartą przyłbicą, ale także wielkim spokojem, kulturą, rozwagą w tej materii – powiedziała Beata Kempa.

Polityk odniosła się do próby wywołania w Polsce zamieszek w celu obalenia polskiego rządu.

– Odnotowujemy i przyglądamy się operacji, która jest przeprowadzana na naszym polskim organizmie. To jest w pierwszej kolejności próba wywołania zamieszek przez osoby podatne na tego typu działania, wykorzystując wszelkie ludzkie niezadowolenie, jakie niesie ze sobą kwestia COVID-u, obostrzeń, izolacji. To jest próba podprogowego przygotowania, żeby obalić (w ich mniemaniu) w rewolucyjny sposób rząd. W tym szaleństwie jest jeszcze drugi cel, żeby tymi metodami obalić to, co jest w nas silne, czyli wiarę, Kościół. Celem jest także uderzenie w świętość Jana Pawła II. Trzeba nam absolutnie wielkiego spokoju, rozwagi, rozmowy w domu z młodymi ludźmi, dlatego że to jest próba skłócenia nas – wskazała gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Beaty Kempy można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj