fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] B. Gosiewska: F. Timmermans szantażuje polski rząd, co wynika z jego lewicowych poglądów politycznych

Komisarz znany jest z tego, że nie lubi polskiego rządu. Ma inne poglądy polityczne, bardziej lewicowe i myślę, że takie zapędy komisarza Timmermansa do szantażowania nas – bo tak to trzeba nazwać – wynikają z jego odmiennych poglądów politycznych, niż rządu polskiego – podkreśliła we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Gosiewska.

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oznajmił wczoraj przed rozpoczęciem spotkania unijnych ministrów ds. europejskich, że na obecnym etapie nie ma szans wycofania przez Komisję art. 7 uruchomionego przez KE w związku z obawami o stan praworządności w Polsce

– Myślę, że jest to niepoważne zachowanie komisarza. Komisarz znany jest z tego, że nie lubi chyba polskiego rządu. Ma inne poglądy polityczne, bardziej lewicowe i myślę, że takie zapędy komisarza Timmermansa do szantażowania nas – bo tak to trzeba nazwać – wynikają z jego odmiennych poglądów politycznych, niż rządu polskiego. My, jako Polska, jako polski rząd, jesteśmy otwarci na wszelkie wyjaśnienia. I te wyjaśnienia od wielu miesięcy trwają – powiedziała europoseł.

Gość audycji „Aktualności dnia” zaznaczyła, że stanowisko wiceprzewodniczącego KE względem Polski jest inspirowane przez polską opozycję.

– Po kilku miesiącach p. komisarz Timmermans w dalszym ciągu podtrzymuje swoje nieprzyjazne stanowisko w stosunku do Polski i myślę, że będzie to robił do końca swoich dni w KE. Jest to jego osobista niechęć i wykorzystywanie stanowiska komisarza do swojej prywatnej wojenki. Nie jest tajemnicą, że jest inspirowany przez polską opozycję – przypomniała polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka do PE zwróciła uwagę, iż polski rząd ma duże poparcie społeczne i ma prawo, aby reformować Polskę.

– Polski rząd i polski Wymiar Sprawiedliwości działa w oparciu o polskie prawo. Polski rząd, który ma ogromne poparcie społeczne ma prawo reformować Polskę, natomiast można powiedzieć, że komisarz Timmermans występuje w obronie pozostałości systemu komunistycznego w Polsce, bo tak to należy rozumieć i tutaj dobra wola polskiego rządu i zmiany w prawie pokazały, że nie chodzi o żadną praworządność, nie chodzi o sprawy merytoryczne, prawne, tylko chodzi o wojenkę polityczną – podkreśliła Beata Gosiewska.

Gość Radia Maryja zaakcentowała, że w Unii Europejskiej przeważa środowisko lewicowe i silniejsze państwa wywierają presję na poszczególne państwa.

– W Unii Europejskiej rządzi towarzystwo lewacko-liberalne, albo w zasadzie lewackie i żaden prawicowy rząd się nie podoba. (…)  W UE traktaty sobie, zapisy prawne sobie,  a większość rządząca, jakby usiłuje wbrew temu ustalać swoje niepisane prawa i metodą szantażu, nacisku krytyki, wywierać presję na poszczególne państwa – zaznaczyła polska polityk.

W ocenie europoseł Beaty Gosiewskiej polski rząd powinien negocjować z KE, jednocześnie realizując swój program polityczny dla dobra Polski i Polaków.

– Powinniśmy z KE negocjować i rozmawiać. Natomiast rząd polski ma obowiązek realizować swój program, swoją politykę na rzecz Polski i Polaków, i nie może nam komisarz Timmermans stanowić prawa, i ograniczać naszą suwerenności. Rozmawiać z Komisją oczywiście, natomiast robić swoje. W kontekście negocjacji dotyczących nowych ram finansowych UE musimy – jak zresztą to robimy – tworzyć koalicję państw Europy Środkowo-Wschodniej, i innych biedniejszych państw po to, żeby ten przyszły budżet nie był wykorzystywany przez kilka bogatych państw Unii– podsumowała.

Całą rozmowę z poseł do Parlamentu Europejskiego Beatą Gosiewską z wtorkowej audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj