fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Zięba o #ZatrzymajAborcję: Mam nadzieję, że rząd jednoznacznie poprze ten projekt

Ważny temat społeczny dotyczący życia i śmierci naszych polskich nienarodzonych dzieci nie może spoczywać tylko na mediach katolickich. Mamy od tego partię, która odwołuje się do chrześcijańskich korzeni i zapowiadała wsparcie dzieła obrony życia – zaznaczył dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, podczas sobotniego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

W poniedziałek Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma zająć się obywatelskim projektem #ZatrzymajAborcję, pod którym podpisało się 830 tys. obywateli.

– Przyjąłem tę informację z pewną ulgą, choć mam uczucie dużego niedosytu. Minęło ponad 100 dni, od kiedy ten projekt został skierowany do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. My, obrońcy życia, pamiętamy i czujemy ból podwójny: ból moralny i ból fizyczny. Każdego dnia z uwagi na pewne zaniedbania procedury legislacyjnej – ginie troje nienarodzonych dzieci. Po pierwsze, ile dzieci można było uratować, a po drugie, ileż sumień rodziców i lekarzy można było uratować. Mieliśmy i mamy zapowiadane szybkie działania legislacyjne partii rządzącej. W tym temacie te działania powinny być błyskawiczne, bo tu idzie o życie człowieka (…). Mam nadzieję, że rząd jednoznacznie poprze ten projekt, który ma ratować życie chorych, niepełnosprawnych dzieci przed urodzeniem – powiedział Antoni Zięba.

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka wskazał, że Polacy chcą mieć to fundamentalne prawo, które będzie budowało cywilizację życia w naszej ojczyźnie.

– To, że niesprecyzowane ośrodki zagraniczne czy potężne siły wewnętrzne działają przeciw – to obóz rządzący musi pokonać, bo jest już wśród nas pewne zniecierpliwienie – dodał gość „Polskiego punktu widzenia”.

Antoni Zięba zaznaczył, że Prawo i Sprawiedliwość powinno zdawać sobie sprawę z tego, iż nie ucieknie od tematu obrony życia. To jest temat nie tylko ważny i aktualny w Polsce, ale i w potężnym państwie, jakim są Stany Zjednoczone – dodał prezes.

– W USA sprawa aborcji była jednym z głównych tematów kampanii wyborczej prezydenta Trumpa. Co dwa miesiące otrzymujemy informacje ze Stanów Zjednoczonych, że dzieło obrony życia, w różnych aspektach, jest tam wzmacniane, wspierane przez prezydenta Trumpa. Temat aborcji na pewno będzie jednym z głównych tematów przyszłych wyborów parlamentarnych w Polsce – zwrócił uwagę działacz pro-life.

Przypomniał też, że z ust ówczesnej premier Beaty Szydło padły dwie bardzo ważne zapowiedzi: pomoc rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi oraz duża akcja informacyjno-edukacyjnej, jeśli chodzi o obronę życia nienarodzonych.

– Pierwszą rząd realizuje bardzo dobrze i chwała PiS-owi za to. Mam nadzieję, że ta pomoc będzie jeszcze rozszerzana i wzmacniana (…). Nie widzę natomiast tej drugiej akcji (…). Nie może być tak, żeby ważny temat społeczny dotyczący życia i śmierci naszych polskich nienarodzonych dzieci spoczywał tylko na mediach katolickich. Przecież mamy partię, która odwołuje się do chrześcijańskich korzeni, która zapowiadała wsparcie dzieła obrony życia. Dwa lata minęły, a tego wsparcia medialnego prawie w ogóle nie ma. To może się przełożyć na spadek popularności Prawa i Sprawiedliwości przy następnych wyborach parlamentarnych – mówił gość TV Trwam.

Antoni Zięba podkreślił, że chciałby, aby Sejm przyjął na 24 marca w Narodowym Dniu Życia projekt blokujący aborcję ze względów eugenicznych. Dodał, iż obecnie taki dzień jest obchodzony skromnie, bo nie jest jeszcze społecznie rozbudowany.

RIRM

drukuj