fot. https://www.szlachetnezdrowie.pl/

[TYLKO U NAS] A. Zalech: Depresja to poważna choroba, którą trzeba leczyć, dlatego w listopadowym numerze „Szlachetnego Zdrowia” podejmujemy ten temat

W okresie jesiennym bardziej jesteśmy narażeni na groźną chorobę, którą jest depresja. Postanowiliśmy, żeby depresja była tematem głównym naszego nowego numeru miesięcznika. Depresja to nie jest chwilowe obniżenie nastroju – to trzeba od razu powiedzieć. To jest poważna choroba, którą należy leczyć. Właśnie w tym najnowszym, listopadowym numerze podejmujemy ten temat – mówiła w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja redaktor naczelny miesięcznika „Szlachetne Zdrowie” Anna Zalech.

Anna Zalech podkreśliła, że jesień sprawia, iż odczuwamy obniżony nastrój, co jest normalną reakcją organizmu.

– Oczywiście, możemy się przed tym bronić, chociażby często spacerując czy uprawiając inną aktywność fizyczną, bądź wspomagając się dietą. Ale również w tym okresie bardziej jesteśmy narażeni na groźną chorobę, którą jest depresja. Postanowiliśmy, żeby depresja była tematem głównym naszego nowego numeru miesięcznika. Depresja to nie jest chwilowe obniżenie nastroju – to trzeba od razu powiedzieć. To jest poważna choroba, którą trzeba leczyć. Właśnie w tym najnowszym, listopadowym numerze podejmujemy ten temat, podajemy obszerne informacje na temat depresji: jakie są jej objawy, na czym polega leczenie czy też – co ważne – przydatne kontakty dla osób borykających się z tym problemem – wskazała gość „Aktualności dnia”.

W listopadowym wydaniu miesięcznika „Szlachetne Zdrowie” zamieszono również artykuł na temat niebezpieczeństw związanych z wróżbami.  

– Artykuł „Niebezpieczne wróżby” autorstwa Małgorzaty Więczkowskiej porusza wszystkie te elementy, daje argumenty, dlaczego nie należy traktować wróżb, szczególnie tych wróżb andrzejkowych, jako rzekomą zabawę. W tym artykule wprost pisze autorka, że w taki sposób toruje się dzieciom czy też dorosłym ścieżkę ku złej duchowej rzeczywistości, że to nie jest zabawa. Wróżby to nie jest zabawa i tym artykułem chcemy też podać argumenty osobom, które właśnie tak myślą, które uważają, że wróżby to tylko zabawa – wyjaśniła redaktor naczelny czasopisma.

W najnowszym numerze „Szlachetnego zdrowia” przeczytać można również m.in. wywiad z Natalią Partyką.

– Serdecznie polecam wywiad z panią Natalią Partyką, naszą mistrzynią tenisa stołowego. Bardzo ciekawy, możemy się z niego dowiedzieć, jak pani Natalia – pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska czy wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy – walczy o swoje, mimo że jest niepełnosprawna. Myślę, że warto przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się, jak dba o swoje zdrowie – zaznaczyła Anna Zalech.

Redakcja miesięcznika zachęca również do zapoznania się z możliwościami i korzyściami, jakie dają ćwiczenia na stepperze – mówiła gość Radia Maryja.

– Proponujemy w tym miesiącu ćwiczenia na stepperze. Taki niby mały przyrząd, może niekoniecznie znany wszystkim, ale właśnie po to jest ten artykuł, żeby mogli się Państwo dowiedzieć, jakie ćwiczenia na stepperze wykonać, jakie korzyści nam przyniosą takie ćwiczenia. Podajemy oczywiście również, jak wyglądają te steppery, jakie są ich rodzaje. Myślę, że również wiele innych informacji dowiemy się z tego artykułu – podkreśliła.

Całą rozmowę z Anną Zalech w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj