[TYLKO U NAS] A. Sobecka: Odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, toruńscy działacze opozycji nie mieliby o czym mówić

Toruńscy działacze opozycji wprost lubują się w krytyce Radia Maryja i dzieł, które przy nim powstały. Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, ci politycy zwyczajnie nie mieliby o czym mówić – mówiła we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.

Anna Sobecka wystosowała pismo do toruńskiego posła Platformy Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy. To reakcja na konferencję prasową z 4 października, podczas której Arkadiusz Myrcha zaatakował Radio Maryja, twierdząc, że „PiS woli wspierać imperium ojca Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia” [więcej].

– Kampania wyborcza ma swoje prawa, ale opozycja przechodzi samą siebie w przeinaczaniu faktów. Nie można swej działalności poselskiej opierać na kłamstwie, na pogardzie dla środowiska katolickiego, niebraniu pod uwagę faktów, zwyczajnie na wprowadzaniu ludzi w błąd, licząc na to, że może społeczeństwo uwierzy i zareaguje – mówiła poseł PiS, odnosząc się do wystąpienia Arkadiusza Myrchy.

Nie jest to pierwsza sytuacja, gdy przedstawiciele PO krytykują o. Tadeusza Rydzyka CSsR oraz toruńską rozgłośnię – zaznaczyła polityk.  

– Toruńscy działacze opozycji wprost lubują się w krytyce Radia Maryja i dzieł, które przy nim powstały. Czasem odnoszę wrażenie, że gdyby Radia Maryja nie było w Toruniu, ci politycy zwyczajnie nie mieliby o czym mówić. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia w miniony piątek 4 października, gdy podczas konferencji prasowej poseł PO twierdził, że PiS woli wspierać o. Tadeusza Rydzyka zamiast mieszkańców Torunia. Bardzo dziwi ton wypowiedzi posła Arkadiusza Myrchy, który bardziej niż z działalności dla Torunia jako poseł znany jest z twierdzenia, że Belzebub był jednym z trzech króli – przypominała gość „Aktualności dnia”.

Anna Sobecka wyjaśniła, że postanowiła zareagować na oskarżenia posła Myrchy, gdyż trzeba podejmować działania przeciwko takim kłamliwym zarzutom.

– W tym przypadku dotyczy to m.in. finansowania Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, które właśnie powstaje. W tym liście, skierowanym do posła Arkadiusza Myrchy, wyjaśniam mu, że muzeum jest państwową jednostką kultury, której organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wicepremier i minister kultury powołał je w 2018 roku, a Fundacja Lux Veritatis jest natomiast współzałożycielem. Jej udział polega na tym, że fundacja przekazała na rzecz muzeum dobra materialne i niematerialne, takie jak grunt, zbiory i prace badawcze, które Rodzina Radia Maryja zbierała przez prawie 20 lat – tłumaczyła.

Atak na Radio Maryja, na o. Tadeusza Rydzyka CSsR, jest pewną formą nadrabiania, wynikającą z braku własnego programu wyborczego – oceniła poseł PiS.

– Wiemy, że trwa kampania wyborcza. Chcę zapewnić słuchaczy Radia Maryja, że nie zabraknie nam siły woli, aby za każdym razem prostować te nieprawdziwe informacje, bo Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe rozsławiły Toruń nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To na świecie mówi się dużo lepiej i pokazuje się te dobra, które tu powstały niż w Polsce (nie mówiąc już o naszym lokalnym podwórku toruńskim) – podkreśliła.

Całą rozmowę z poseł Anną Sobecką w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl