Anna Sobecka: Poparcie LPR-u dla Rafała Trzaskowskiego to decyzja z kapelusza

Poparcie Zarządu Główny Ligi Polskich Rodzin dla kandydata KO Rafała Trzaskowskiego to „decyzja z kapelusza” — powiedziała wieloletnia posłanka Anna Sobecka, który była współzałożycielką tej partii. Według niej Trzaskowski to kandydat o poglądach jawnie sprzecznych z ideami LPR-u.

Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin poinformował 4 lipca, że wzywa do poparcia w wyborach prezydenckich kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. Jak podkreślono w stanowisku zarządu „obecna władza jest szkodliwa”.

„Fundamentalnym tematem sporu, toczonego w Polsce od pięciu lat, jest łamanie trójpodziału władz przez PiS, które, używając władzy ustawodawczej i wykonawczej, konsekwentnie zmierza do politycznego podporządkowania sobie władzy sądowniczej, czyli faktycznego zniszczenia niezależności sądów i niezawisłości sędziów, co cywilizacyjnie przenosi nas na wschód, gdzie obywatel nie ma praw, tylko obowiązki w rozumieniu podległości – zawłaszczonemu przez partię i jej wodza – Państwu” – czytamy.

Zarząd LPR zwrócił się z apelem do członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin oraz pozostałych Rodaków, aby 12 lipca zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, „kandydata opozycji obdarzonego największym poparciem i zaufaniem w I turze wyborów, który gwarantuje przerwanie antykonstytucyjnych rządów PiS, a faktycznie Jarosława Kaczyńskiego, powrót państwa prawa, wolności obywatelskich i poczucia wspólnoty oraz zrozumienie wielkiej roli samorządów i organizacji społecznych”.

Anna Sobecka powiedziała, że „absolutnie nie zgadza się z tą decyzją”.

„Nie wiem, z czego ona wynika, ale uważam, że to decyzja z kapelusza. Kandydat KO ma poglądy jawnie sprzeczne z ideami, które LPR zawsze wyznawała. Nie mogłam milczeć, gdy dowiedziałam się o tym poparciu, chociaż od lat nie jestem już związana z tą formacją, ale ją zakładałem. Pan Trzaskowski swoją działalnością w Warszawie pokazuje na każdym kroku, że nie potrafi rozwiązywać spraw ważnych dla Polaków. Poparcie tej kandydatury jest sprzeczne z polską racją stanu” – oceniła Anna Sobecka.

Jak dodała, w całej swojej działalności publicznej, zawsze broniła interesu rodziny i życia od poczęcia. Dlatego, podkreśliła, kompletnie nie rozumie decyzji obecnego zarządu głównego LPR. Sobecka, która była posłem od 1997 do 2019 roku (od 2007 roku związana z PiS, a wcześniej z AWS i właśnie LPR), zaapelowała do wszystkich osób związanych nadal ze środowiskiem LPR-u oraz tych, które wyznają pierwotne idee tego stronnictwa o poparcie w II turze wyborów Andrzeja Dudy.

„Wybór Andrzeja Dudy na kolejną kadencję gwarantuje poszanowanie ideałów, które zawsze były mi bliskie. Muszę zabrać głos w tej sprawie, bo ta decyzja w żaden sposób nie ma związku ze zbieżnością postulatów pana Trzaskowskiego z programem LPR-u” – powiedziała Anna Sobecka.

Obecnie zarząd partii tworzą m.in. prezes Witold Bałażak (poseł w latach 2005-2007), przewodniczący kongresu prof. Maciej Giertych (europoseł w latach 2004-2009, ojciec Romana Giertycha) i przewodniczący rady politycznej Edmund Zając.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl