[TYLKO U NAS] A. Schmidt-Rodziewicz: Mam nadzieję, że powstaną kolejne strzelnice otwarte dla wszystkich

Program „Strzelnica w powiecie” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony samorządów i liczymy na to, że w ślad za strzelnicą w Maleniskach, którą miałam zaszczyt i przyjemność otwierać w towarzystwie ministra Michała Dworczyka, pójdą kolejne powiaty – powiedziała w rozmowie z portalem Radia Maryja poseł PiS Anna Schmidt-Rodziewicz.

W miniony poniedziałek w Maleniskach koło Jarosławia w woj. podkarpackim otwarto pierwszy obiekt w ramach pilotażowego programu „Strzelnica w powiecie”. W inauguracji nowego obiektu wziął udział obecny szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pomysłodawca projektu minister Michał Dworczyk. Matką chrzestną „Strzelnicy Anna” w Maleniskach została poseł PiS Anna Schmidt-Rodziewicz. Polityk wskazała, skąd pomysł na tego rodzaju inicjatywy.

Pomysł wynikał z trzech przesłanek. Po pierwsze, w zeszłym roku MON w ramach programu kształcenia klas mundurowych uruchomił takowe kształcenie w jednej z jarosławskich szkół. Strzelnica ma też służyć praktycznemu szkoleniu młodych ludzi uczęszczających do klas mundurowych. Po drugie, powiat jarosławski ma bogate tradycje wojskowe. W naszym mieście były cztery jednostki wojskowe w latach świetności. Obecnie została już tylko jedna. Jednak pomysł rewitalizacji tradycji wojskowych jest tu ciągle żywy. Po trzecie, zainteresowanie strzelaniem, obroną terytorialną i szeroko pojętym wojskiem znalazło wyraz w liczebności brygady WOT na Podkarpaciu. Nasza brygada ma większą liczebność niż dwie pozostałe – lubelska i podlaska – razem wzięte – wskazała poseł PiS.

Jest to żywy dowód na to, że idea służenia Polsce, szkolenia się w ramach służby wojskowej jest ciągle żywa – dodała.

Wartości patriotyczne, które niosą za sobą takie inicjatywy jak Wojska Obrony Terytorialnej, idea obrony kraju, są ciągle żywe i są immamentnie związane z naszym regionem. Dlatego ta strzelnica otwarta jest nie tylko dla służb i klas mundurowych, ale też dla cywili. Jest to odpowiedź na niewątpliwe zapotrzebowanie tego typu inicjatyw. Program „Strzelnica w powiecie” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony samorządów i liczymy na to, że w ślad za strzelnicą w Maleniskach, którą miałam zaszczyt i przyjemność otwierać w towarzystwie ministra Michała Dworczyka, pójdą kolejne powiaty – wskazała Anna Schmidt-Rodziewicz.

Budowa strzelnicy w Maleniskach rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Obiekt o długości 400 metrów kosztował blisko 2 mln zł. Dofinasowanie przedsięwzięcia w wysokości 1,75 mln zł samorząd powiatowy otrzymał z MON. W wyniku przetargu obiektem ma zarządzać Związek Strzelecki „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl