[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polacy przestali się bać, przestali żyć w nędzy, biedzie i poczuciu, że są spychani na margines

Polacy przestali się bać, przestali żyć w nędzy, biedzie i poczuciu, że są spychani na margines. Tę politykę, politykę narodową, politykę kształtowania instytucji państwa chrześcijańskiego, dającą gwarancję niepodległości, musimy kontynuować jako konsekwencja wyborów prezydenckich – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam poseł Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Marszałek senior Sejmu poruszył temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Jak zaznaczył, trzeba „sięgać do dramatycznej, ale i chwalebnej przeszłości, zwłaszcza dzisiaj – 5 marca, w kolejną rocznicę ludobójstwa katyńskiego”.

– Dziesiątki tysięcy Polaków zostało rozstrzelanych strzałem w tył głowy. Setki tysięcy wypędzono i zamknięto w łagrach sowieckich po tym, gdy naród przeszedł przez niemieckie obozy śmierci. Można sięgać do wielkiej tradycji Żołnierzy Niezłomnych i przypomnieć tych, którzy wypełnili przysięgę wojskową, walcząc o niepodległość do ostatniego tchu. Można przypomnieć wielkie losy „Solidarności”, a także czasy późniejsze, gdy rozbicie na prawicy sprawiało, że nie byliśmy zdolni przeciwstawić się umowom i praktyce „Okrągłego Stołu” – powiedział.

Praktyce, która sprawiała, że przy pozorach niepodległości w istocie nadal realizowana była ta sama polityka, zarówno społeczna – spychająca na margines miliony Polaków – jak i geopolityczna, trzymająca nas w podporządkowaniu dominacji Federacji Rosyjskiej – kontynuował.

– Rosji nie tylko z tymi samymi celami, ale wręcz z tymi samymi ludźmi wywodzącymi się z KGB, z partii komunistycznej, realizującymi te same cele wewnętrzne i zagraniczne – zauważył.

Antoni Macierewicz wyraził przekonanie, że trzeba „sięgnąć do woli narodu wyrażonej dobitnie i jednoznacznie podczas ostatnich wyborów w 2019 roku”.

– Ten głos Polski musi dzisiaj być słuchany, realizowany jako wynik tych wyborów, bez względu na różnice, różnorodne spory. Tego musimy się trzymać. (…) Polacy przestali się bać, przestali żyć w nędzy, biedzie i poczuciu, że są spychani na margines. Tę politykę, politykę narodową, politykę kształtowania instytucji państwa chrześcijańskiego, dającą gwarancję niepodległości, musimy kontynuować jako konsekwencja wyborów prezydenckich. To jest prawdziwy głos Polski – zaznaczył marszałek senior Sejmu.

radiomaryja.pl

drukuj