[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: NATO gwarantuje nam bezpieczeństwo do czasu, kiedy zbudujemy własną silną armię

NATO gwarantuje nam bezpieczeństwo dopóki nie zbudujemy własnej silnej armii, bo nie chcemy być na utrzymaniu NATO. Chodzi o to, byśmy mieli niezbędny czas do zbudowania silnej armii – powiedział w „Rozmowach niedokończonych” na antenie Telewizji Trwam były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że dopóki rządy w Polsce sprawowali liberałowie bezpieczeństwo Polski nie było traktowane priorytetowo.

– Niewątpliwie były tutaj dwa okresy. Pierwszy był okresem bagatelizowania problemu bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, które opiera się na patriotycznej i silnej policji. Ta reforma ciągle jest pewnym wyzwaniem dla nas wszystkich. To okres, w którym państwo było wręcz demontowane przez siły liberalne i postkomunistyczne. Drugi to ten, w którym państwo jest odbudowywane w wymiarze gospodarczym, finansowym, dbania o rodziny, ale także w wymiarze bezpieczeństwa – odbudowywanie posterunków, dbanie o policję aż po odbudowę polskiej armii – wskazał były szef MON.

Znaczną poprawę bezpieczeństwa Polska odczuła – według Antoniego Macierewicza – od czasu szczytu NATO, który odbył się w Warszawie.

– Rządy Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego kładły olbrzymi nacisk na obecność Polski w NATO i zbudowanie sojuszu z USA. Ta myśl została zrealizowana dzięki szczytowi NATO, zaangażowaniu pana prezydenta. To gwarantuje nam bezpieczeństwo dopóki nie zbudujemy własnej silnej armii, bo nie chcemy być na utrzymaniu NATO. Chodzi o to, byśmy mieli niezbędny czas do zbudowania silnej armii – dodał Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj