W TVP będzie działał zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski


Kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski – to jedno z zadań powołanego przez TVP zespołu ds. promocji dobrego imienia i historii Polski. „Telewizja Polska wprowadza to jako stały element swojej działalności” – oświadczył prezes TVP Jacek Kurski.

Zarząd TVP – jak poinformowało we wtorek Centrum Informacji TVP – powołał zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski w poniedziałek.

Nowy zespół, którego szefem został dyrektor TVP1 Mateusz Matyszkowicz, ma za zadanie promocję historii Polski w kraju i na świecie, kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski oraz zapobieganie dezinformacji w tym obszarze.

„Telewizja Polska wprowadza to jako stały element swojej działalności. Wpisujemy na stałe do swojego rozumienia misji kwestie obrony dobrego imienia Państwa Polskiego oraz dbałość o prawdę historyczną o II wojnie światowej. Tym samym TVP włącza się w szerszą powinność wszystkich instytucji publicznych do obrony dobrego imienia Polski w kraju i na świecie” – ocenił w komunikacie przesłanym PAP prezes TVP Jacek Kurski.

Centrum Informacji TVP podało, że do zadań nowego zespołu będzie należało m.in. wyszukiwanie, kreowanie i rozpowszechnianie unikatowych treści, promujących Polskę – chodzi np. o filmy fabularne, dokumentalne czy reportaże. Zespół ma też podejmować inicjatywy „w zakresie własnej produkcji fabularnej i dokumentalnej promującej historię Polski” oraz koordynowanie „programów informacyjnych pod kątem promocji historii Polski”.

TVP podała też, że zadaniem zespołu ma być również „współpraca międzynarodowa w obszarze tworzenia treści promujących historię państwa polskiego i kształtowania jego pozytywnego wizerunku”. Zespół w zakresie swojej działalności będzie odpowiadać też za współpracę z mediami oraz instytucjami publicznymi.

Centrum Informacji TVP podkreśliło w komunikacie, że nowy zespół powołano w związku z obecną debatą publiczną dotyczącą m.in. nowelizacji ustawy o IPN. Nowela, którą podpisał prezydent Andrzej Duda, wprowadza kary za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Nowelizacja wywołała kontrowersje m.in. w Izraelu, USA i na Ukrainie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl