(fot.PAP)

Tusk, Sikorski, Arabski, Miller i Klich popełnili przestępstwo ?

Antoni Macierewicz złożył do Prokuratura Generalnego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez najwyższych urzędników państwowych.

„Zawiadamiam o świadomym i celowym popełnieniu szeregu przestępstw przez działających wspólnie Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, byłrgo Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha, byłego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Tomasza Arabskiego na szkodę Rzeczypospolitej Polski oraz jej konstytucyjnych organów, a w wyniku których, w dniu 10 kwietnia 2010 roku śmierć poniosło 96 osób, w tym Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele najważniejszych organów państwowych” – czytamy w zawiadomieniu.

Mieliśmy do czynienia z kilkudziesięcioma działaniami urzędników, którzy działali na szkodę prezydenta Rzeczpospolitej i tych którzy zginęli w katastrofie – akcentuje poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. katastrofy smoleńskiej.

 


Pobierz Pobierz

Przypomnijmy sprawa dotyczy rozdzielenia wizyt prezydenta i premiera do Katynia w 2010 roku. Premier Donald Tusk w zeznaniach z października 2011 roku, powiedział, że o zamiarze udziału śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego dowiedział się z mediów w lutym 2010 roku. Zaprzeczeniem tych słów jest informacja, która była przesłana pomiędzy kancelariami 27 stycznia 2010 roku o zamiarze udziału prezydenta w uroczystościach katyńskich.

 


Pobierz Pobierz

Ówczesny MSZ nie zrobił nic, by zabezpieczyć wizytę prezydenta Kaczyńskiego. Przez Rosjan była ona uznawana za „wizytę prywatną”. Co zwalniało ze stosowania najwyższej formy ochrony – jako głowy państwa.

 

Mówi poseł Andrzej Duda, były podsekretarz stanu w kancelarii śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 


Pobierz Pobierz

drukuj