Tusk na posiedzeniu Komisji Trójstronnej

Za tydzień, w środę premier Donald Tusk ma wziąć udział w posiedzeniu Komisji Trójstronnej – wynika z informacji ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

List ministra do szefa „Solidarności” Piotra Dudy był odpowiedzią na wezwanie, skierowane w marcu przez związek do szefa rządu. Chodziło o podanie harmonogramu rozmów i realizacji związkowych postulatów. Przewodniczący związku dał rządowi na to czas do 17 kwietnia.

List ministra dotarł do związku w środę popołudniu – mówi Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

– Z takich konkretnych rzeczy, które są w liście to jest zapowiedź obecności pana premiera 24 kwietnia podczas Plenarnego Posiedzenia Komisji Trójstronnej. Tam na pewno dojdzie do spotkania przewodniczącego Dudy i pana premiera. Natomiast my 23 mamy sztab protestacyjny, którego najprawdopodobniej nie odwołamy. Natomiast przeanalizujemy ten list i odniesiemy się do tego, co w nim jest zawarte – powiedział Marek Lewandowski.

„Solidarność” domaga się od koalicji PO-PSL wycofania się z planów nowelizacji Kodeksu Pracy. Wśród postulatów są także takie kwestie, jak ograniczenie umów śmieciowych, podwyższenie płacy minimalnej, pomoc dla przedsiębiorstw, które z  powodu kryzysu mogą zwalniać pracowników i wsparcie sektora energochłonnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl