Turecka armia: 65 bojowników IS zabitych na północy Syrii

65 bojowników dżihadystycznego Państwa Islamskiego (IS) zostało zabitych w niedzielę na północy Syrii w operacjach przeprowadzonych przez turecką armię razem z rebeliantami – poinformowało w poniedziałek tureckie wojsko; nie podano więcej szczegółów.

Siły tureckie od sierpnia 2016 r. prowadzą operację „Tarcza Eufratu”, której celem jest odepchnięcie IS od granicy syryjsko-tureckiej. Na początku stycznia sztab generalny sił zbrojnych Turcji informował, że zadanie to zostało wykonane.

Od grudnia trwają ciężkie walki o znajdujące się pod kontrolą islamistów miasto Al-Bab, na północy Syrii. Władze w Ankarze chcą też uniemożliwić kurdyjskim bojownikom, wspieranym przez USA, zdobywanie nowych terenów w Syrii. Kurdowie również próbowali odbić Al-Bab z rąk islamistów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl