Turcja: Zatrzymano trzech Rosjan podejrzanych o związki z IS

Turecka policja zatrzymała po wtorkowym zamachu bombowym w Stambule trzech rosyjskich obywateli podejrzanych o związki z Państwem Islamskim (IS) – poinformowała w środę agencja Dogan. Doniesienia potwierdził rosyjski konsulat generalny w Antalyi.

Według agencji Anatolia, policja antyterrorystyczna przeprowadziła operacje skutkujące zatrzymaniem w środę. Podejrzani mieli utrzymywać kontakty z bojownikami IS w strefach konfliktu i dostarczać dżihadystom logistyczne wsparcie.

Rosyjska policja poinformowała, że kilka tysięcy Rosjan jest podejrzewanych o wyjazd do Syrii w celu przyłączenia się do IS.

We wtorek w historycznej dzielnicy Stambułu Sultanahmet, w pobliżu takich atrakcji turystycznych jak Hagia Sophia i Błękitny Meczet, doszło do zamachu samobójczego. Zginęło 10 osób, w większości niemieckich turystów. 15 osób zostało rannych.

Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział, że zamachu dokonał urodzony w innym kraju członek Państwa Islamskiego.

                                                                                                     PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl