fot. flickr

Turcja: Zatrzymano mężczyznę planującego zamach w Stambule

Turecka policja zatrzymała mężczyznę, który miał planować zamach terrorystyczny w centrum Stambułu – podała dzisiaj państwowa agencja Anatolia. Mężczyzna przybył z Syrii i miał mieć związki z Państwem Islamskim (IS).

Jak podała turecka agencja, mężczyzna o inicjałach H.S. został zatrzymany w hotelu w Stambule. W jego pokoju znaleziono karabin automatyczny i magazynki z amunicją. H.S. miał planować zamach na placu Taksim w centrum miasta.

Według policji, podejrzany niedawno przybył do Turcji z Syrii, nielegalnie przekraczając granicę.

Jak zauważa agencja AP, to już drugi raz w tym miesiącu, kiedy tureckie władze zatrzymały niedoszłego terrorystę związanego z Państwem Islamskim. Dwa tygodnie wcześniej w Bursie aresztowany został członek IS oskarżony o planowanie zamachu na posterunek policji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl