Autorstwa of the modification : Eric Gaba (Sting) - Screenshot from NASA World Wind (retouched), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=150902

Silne trzęsienie ziemi dotknęło wschodnią część Morza Śródziemnego, wstrząsy m.in. w Grecji i Turcji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 stopnia we wtorkowy poranek dotknęło Grecję, Cypr, Izrael, Turcję i Egipt – podała Agencja Reutera.

O poranku zatrzęsła się ziemia w niewielkiej greckiej miejscowości Faliraki, położonej w północno-wschodniej części wyspy Rodos. Wstrząsy odnotowano także na Krecie i Santorini – przekazała państwowa grecka telewizja.

Epicentrum znajdowało się na głębokości 58 km, około 127 kilometrów na północny-wschód od wyspy Karpatos, położonej pomiędzy Kretą a Rodos – poinformował grecki Instytut Geodynamiki.

Egipskie władze poinformowały, że wstrząsy odnotowano również w Kairze i w okolicach stolicy, a ich siła „przekraczała 6 stopni”.

„Trzęsienie było odczuwane w całym Izraelu” – przekazał z kolei departament sejsmologii izraelskiego Ministerstwa Energii.

Trzęsienie objęło swoim zasiegiem także Cypr i Turcję. Turecka Dyrekcja ds. Zarządzania Katastrofami i Kryzysami poinformowała, że „o godz. 8.32 podmorskie trzęsienie o magnitudzie początkowej 6,0 st. nawiedziło region położony 189 km od kurortu Kas w prowincji Antalya.

Władze Egiptu i Turcji przekazały, że brak dotychczas informacji o ofiarach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl