fot. flickr.com

Turcja: ponad setka zatrzymanych w obławie na zwolenników Fethullaha Gulena

Turecka policja zatrzymała we wtorek 121 osób w obławie na 167 podejrzanych o przynależność do ruchu Fethullaha Gulena, muzułmańskiego kaznodziei oskarżanego o zorganizowanie próby puczu w 2016 roku – podały państwowe media. Większość z zatrzymanych to wojskowi.

Zatrzymania są rezultatem dwóch operacji przeprowadzonych przez policję w kilkudziesięciu prowincjach Turcji. W ramach jednej z akcji, prowadzonej z Izmiru, wystawiono listy gończe za 110 osobami, w tym 16 pilotami i innymi oficerami sił powietrznych.

Nie podano szczegółów operacji, jednak jest to jedna z wielu przeprowadzonych w ostatnich latach obław na zwolenników Fethullaha Gulena.

Od czasu udaremnionego zamachu stanu z lipca 2016 roku, zarzuty postawiono dotąd 80 tys. osobom podejrzanym o przynależność do organizacji kierowanej przez Fethullaha Gulena, przeciwnika politycznego prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Około 150 tys. urzędników i nauczycieli zostało zwolnionych z pracy, zaś ponad 20 tys. żołnierzy – ze służby.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl