fot. PAP/Leszek Szymański

Premier Izraela i prezydent Turcji odbyli pierwszą oficjalną rozmowę od 2013 roku

Premier Izraela Naftali Benet w czwartkowej rozmowie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem podziękował mu za wysiłki na rzecz uwolnienia dwojga Izraelczyków, którzy przebywali w areszcie w Stambule pod zarzutami szpiegostwa – informuje dziennik „Jerusalem Post”. Była to pierwsza oficjalna rozmowa przywódców od 2013 r. – podkreśliła strona izraelska.

Jak podaje „JP”, zwolnienie pary z aresztu jest wynikiem wspólnych działań izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych, kancelarii premiera i kancelarii prezydenta.

Punkt zwrotny w sprawie nastąpił, gdy szef Mosadu Dawid Barnea porozmawiał ze swoim tureckim odpowiednikiem i zapewnił, że Natali i Mordi Oknin nie są szpiegami i nie mają nic wspólnego z izraelskim wywiadem.

Okninowie zostali aresztowani 9 listopada po tym, jak sfotografowali dom Erdogana z wieży telewizyjnej w Stambule. Zostali oskarżeni o szpiegostwo.

W czwartek Erdogan rozmawiał z prezydentem Izraela Icchakiem Hercogiem, który podziękował prezydentowi Turcji i wyraził nadzieję na ocieplenie stosunków dyplomatycznych między krajami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl