Turcja: nakaz zatrzymania kolejnego pracownika konsulatu USA

Ankara wydała nakaz zatrzymania drugiego już pracownika konsulatu USA – podała w poniedziałek telewizja NTV. W ub. tygodniu policja zatrzymała już pracownika konsulatu generalnego USA w Stambule z powodu rzekomych powiązań z zamachem stanu z lipca 2016 roku.

Pracownik konsulatu jest nadal poszukiwany; jego żona i dzieci są przesłuchiwane przez turecką policję – podał turecki nadawca NTV. Nie ma informacji na temat tego, na jakiej podstawie władze wydały nakaz zatrzymania kolejnej osoby z konsulatu USA.

Reuters zastrzega, że władze w Ankarze nie skomentowały tych doniesień, a turecki minister sprawiedliwości Abdulhamit Gul powiedział wcześniej w poniedziałek, że nie ma żadnych informacji na temat nakazu aresztowania.

Pracownik konsulatu zatrzymany w ubiegłym tygodniu to Metin Topuz, obywatel Turcji, który ma być sądzony za szpiegostwo i próbę obalenia władz konstytucyjnych swego kraju.

Waszyngton potępił zatrzymanie go jako bezpodstawne i źle wpływające na kontakty między sojusznikami z NATO.

W związku z tym zatrzymaniem w niedzielę amerykańska administracja podjęła decyzję o zawieszeniu wydawania obywatelom Turcji nieimigracyjnych wiz USA. Kilka godzin później analogiczne kroki podjęła ambasada Turcji w Waszyngtonie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl