Turcja: Minister Z. Rau spotkał się z szefem MSZ Ukrainy

fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MSZ Zbigniew Rau spotkał się dziś w Turcji z szefem MSZ Ukrainy Dmytro Kułebą; wśród tematów były m.in. kwestie dotyczące współpracy dwustronnej oraz bezpieczeństwa w Europie Wschodniej.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau kontynuuje dwudniową wizytę w Turcji. Szef polskiej dyplomacji bierze udział w Antalya Diplomacy Forum, konferencji międzynarodowej i miejscu dialogu politycznego i eksperckiego o globalnych wyzwaniach dla pokoju, bezpieczeństwa i rozwoju.

Dziś na marginesie szczytu Rau spotka się jeszcze z szefami resortów dyplomacji: Turcji Mevlutem Cavusoglu; Rumunii – Lucianem Aurescu i Iranu Mohammadem Dżawadem Zarifem.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl