fot. https://twitter.com/KancelariaSejmu

Regietów: Rozpoczęła się 29. edycja Konferencji „Europa Karpat”

W Regietowie w woj. małopolskim odbywa się dziś  29. edycja Konferencji „Europa Karpat”. W wideokonferencji biorą udział politycy, naukowcy i samorządowcy z krajów regionu karpackiego.

Organizatorem spotkania jest przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych poseł Marek Kuchciński oraz przewodnicząca Delegacji Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE poseł Barbara Bartuś.

Uczestnicy obrad omawiają kwestie dotyczące przyszłości Europy oraz przyszłorocznego przewodnictwa Polski w OBWE. Wśród poruszanych tematów są też kwestie dot. rolnictwa czy wody pitnej – mówi poseł Marek Kuchciński.

– Chcemy dzisiaj rozmawiać również o sprawach, które są codziennymi naszymi sprawami, czyli o otoczeniu, o Zielonym Ładzie, o rolnictwie; także o rolnictwie ekologicznym, nie tylko o rolnictwie górskim. Chcemy dzisiaj rozmawiać o tym, w jaki sposób rozwój całego naszego makroregionu Karpat wzmacniać, zachęcać do większej współpracy państw, samorządów, organizacji, instytucji itd. Chcemy jednak także rozmawiać o takich kwestiach, jak np. woda pitna, która (w naszej codziennej świadomości nie zdajemy sobie z tego sprawy) staje się strategicznym surowcem – wskazuje Marek Kuchciński.      

Cykl konferencji „Europa Karpat” został zapoczątkowany w 2010 r. Sesje odbywają się regularnie m.in. w Krynicy Górskiej, Przemyślu i Krasiczynie. Spotkania mają na celu wzmocnienie współpracy i pogłębienie partnerskich więzi między krajami regionu.

Jednocześnie konferencja stanowi forum wymiany poglądów i pomysłów, dotyczących wspólnych działań na rzecz rozwoju nie tylko Karpat, ale też obszaru Trójmorza i Europy Środkowo-Wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl