fot. pixabay.com

Trzecia fala upałów we Francji. Temperatura ponownie powyżej 40 st. C

Służby meteorologiczne zapowiadają od poniedziałku trzecią falę upałów, rozpoczynająca się od południowego wschodu kraju i przechodzącą następnie na południowy zachód oraz północ. Temperatura ponownie ma przekroczyć 40 st. Celsjusza.

Upały powinny być jednak nieco mniej intensywne i krótsze niż na początku lipca, ale 40-stopniowe szczyty spodziewane są lokalnie na południowym zachodzie.

Pięć departamentów już od niedzieli zostało objętych alertami pogodowymi: Wschodnie Pireneje, Drome, Ardeche, Gard i Vaucluse. W poniedziałek 33 st. C prognozuje się dla Marsylii, 35 st. C – Montpellier i 36 st. C – Perpignan.

W środę upały dotrą do Basenu Paryskiego z temperaturą 36 st. C w stolicy.

Meteo-France ostrzega przed „bardzo silnym niebezpieczeństwem pożarów”. W kraju nasila się susza, większość departamentów podlega ograniczeniom w użytkowaniu wody.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl